Sosyal Medyada Etiket Kullanımı Nasıl Yapılır?

Kameramdan İzleniyor Muyum
Kameramdan İzleniyor Muyum, Ne Yapmalıyım?
9 Şubat 2019
Google ödüllü anketler
Google Ödüllü Anketler Nedir Google Opinion Rewards?
9 Şubat 2019

Sosyal Medyada Etiket Kullanımı Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada etiket kullanımı

Sosyal Medyada Etiket Kullanımı?

Sosyal medyada etiket kullanımı, sosyal medyadan en etkili biçimde faydalanmak için çok önemli bir yoldur. Sosyal medyadaki takipçilerinize ya da sosyal medyayı kullanan kullanıcılara ulaşmanın en kısa yolu sosyal medyada etiket kullanımıdır.

Bilindiği gibi artık insanlar internet kullanmaktadır. Bu internet sayesinde de birçok servis insanlara hizmet vermek için rekabet içerisine girmiştir. İnternet ile en çok kullanılan servisler ise sosyal medya servisleridir. En çok kullanılan bu servisler,

1 – Facebook Etiket Kullanımı

2 – İnstagram Etiket Kullanımı

3 – Twitter Etiket Kullanımı

4 – Pinterest Etiket Kullanımı 

5 – Google+ Etiket Kullanımı

6 – Youtube Etiket Kullanımı

Bir blog yada site sahibi veya bir ürün üreten firma yada şirketler için tanıtım ve reklam yapmak olmazsa olmazdır. İşte bu nedenle reklam yapmanız için bu servisler sizi istediğiniz hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Etiket Kullanımı Doğru Yapmak ?

Bu servisleri etkin kullanmak için doğru etiket/hashtag kullanmalısınız. Bunun için yayınlayacağınız yazılarınızı ya da ürünlerinizin reklamını ve tanıtımı yapmak için etiket/hashtag kullanımı doğru yapmalısınız. Aksi takdirde yazılarınız ya da ürünleriniz doğru hedef kitlesine ulaşmayacaktır. Bu da olumsuz olacak ve geri dönüş alamamanız anlamına gelecektir.

Bu yüzden etiketlerinizi oluştururken yazılarınızı ya da ürünlerinizi anlatan etiket oluşturmalısınız. Yani oluşturacağınız etiketler makale yazanlar için makalesini anlatan ve makalesinde bu etikete yer vermelidir. Ürün üretenler için ise de aynı şekilde ürünleri anlatan bir etiket kullanmalısınız.

Sosyal Medyada Etiket Kullanımında Doğru Hedef Kitleyi Bulma ?

Sosyal medyada etiket kullanımı doğru yapıldıktan sonra doğru hedef kitleye ulaşmak gerekiyor. Bunun için de yapmanız gereken sosyal medyada ne ile ilgili tanıtım ya da reklam yapacaksanız ona göre hedef kitleyi bulmalısınız.

Doğru hedef kitleye ulaşmanız içinde sosyal medyada yazılarınızın yada ürünlerinizin tanıtım ve reklamını yapmak için yapacağınız işle ilgili gruplara, sayfalara üye olmalı yada siz grup ya da sayfa açarak hedef kitlenizi oluşturmalısınız.

Blog ve web sitede etiket kullanımı hakkında Etiket Kullanımı Nedir Tag Kullanımı Nasıl Olmalıdır | SEO Etkisi yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

Ekiş, ek gelir ve ek kazanç elde etmek isteyenler İnternetten Para Kazanma Yolları Ek iş | Ek Gelir yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

Bütün bunları yaptıktan sonra sosyal medyada etiketleri kullanarak hedef kitleye nasıl ulaşılır anlatmaya geçelim:

1 – Facebook Etiket Kullanımı ?

# Facebook etiket ekleme ile Facebook’u etkili kullanmak için harika bir yoldur. Bu yolu kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sosyal medya aracı sayesinde, bir ürün ya da makale tanıtım ve reklamı yapmak ve hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Bir ürün tanıtımı ve reklamı için ekleyeceğiniz ürünün resim ya da videonun açıklama kısmına ekleyeceğiniz etiketleri ”#etiket” şeklinde yazarak, aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi eklediğiniz etiketin geçerli bir hashtag olması için mavi bir kutu içerisinde olmalıdır.

# Birde blog ve siteler yayınladıkları yazıları otomatik olarak sosyal medyada paylaşıyorlar. Bu yazılarınızı paylaştıktan sonra daha geniş kitleye ulaşması için etiket eklemelisiniz.

# Facebook’ta yayınladığınız yazılarınıza etiket eklemek için, Facebook profil sayfanıza gelin ve yayınladığınız yazınızın üzerindeki sağ üst köşede bulunan ”…” işaretini tıklayarak Gönderiyi Düzenle butonuna basın. Açılan sayfada #etiketlerinizi ekleyerek Düzenlemeyi Bitir butonuna basın ve işlem tamam.

# Birde yazınızın sağ alt kısmında bulunan paylaş butonunu kullanarak bir sayfada paylaş kısmından aynı işlemleri yaparak sayfanızda da paylaşabilirsiniz.

 Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

# Sayfanızda paylaştığınız yazı ya da ürünleriniz aşağıdaki resimdeki gibi görülecektir.

DİKKAT: Kullandığınız etiketlerin canlı mavi renkli göründüğünden emin olun aksi takdirde geçersiz olduğu anlamına geliyor demektir.

 Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

# Facebook ile para kazanmak hakkında Facebook ile Para Kazanma Yolları Ek iş | Ek Gelir yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

2 – İnstagram Etiket Kullanımı ?

# İnstagram etiket ekleme ile İnstagram’ı etkili kullanmak için harika bir yoldur. Bu yolu da kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sosyal medya aracı sayesinde, bir ürün tanıtımı ve reklamını yaparak, hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay olacaktır.

# Bildiğiniz gibi İnstagram akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılan bir sosyal medya aracıdır. Bu aracı etkili kullanmak için yapmanız gereken, resim ya da video eklerken etiketlerinizi de beraberinde ekleyerek birçok kişiye ulaşabilirsiniz.

# Yapmanız gereken İnstagram profil ekranınıza gelin. ekranın alt kısmında yer alan ”+’‘ işaretine tıklayarak, açılan ekranda yine alt kısımda yer alan Galeri, Fotoğraf ve Video sekmesinden yüklemek istediğiniz resim ya da videolarınızı seçin.

# Seçtikten sonra açıklama kısmına size verilen yazma hakkı kadar #etiket girip, Paylaş butonuna basarak İnstagram’da ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

DİKKAT: Paylaştıktan sonra profil ekranınıza gelerek etiketlerinizin oluşup oluşmadığını paylaştığınız resim ya da videoyu tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

 Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

# İnstagram ile para kazanmak hakkında instagram ile Para Kazanma Yolları Ek İş | Ek Gelir yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

3 – Twitter Etiket Kullanımı ?

# Twitter etiket ekleme ile Twitter’ı etkili kullanmak için harika bir yoldur. Bu yolu da kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sosyal medya aracı sayesinde, bir ürün ya da makale tanıtım ve reklamı yapmak ve hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay olacaktır.

# Burada da yapmanız gereken bir video ya da resim eklediğiniz anda açıklama kısmına #etiketlerinizi ekleyerek hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

# Birde blog ve siteler makalelerini otomatik olarak paylaşım yaptıklarında etiket olmadan tweet yayınlanmaktadır. Burada da yapmanız gereken yayınlanmış olan tweeti bularak retweetle işaretine basarak, açılan ekranda #etiketlerinizi girerek tweetle butonuna basıp, tekrar tweetlemektir.

Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

DİKKAT: Twitter’da etiketlerinizi eklerken size verilen kotayı aşıp aşmadığınızı kontrol edin aksi takdirde kotayı aşan etiketleriniz geçersiz olacaktır.

 Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

# Twitter ile para kazanmak hakkında Twitter ile Para Kazanma Yolları Ek İş | Ek Gelir yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

4 – Pinterest Etiket Kullanımı ?

# Pinterest etiket ekleme ile Pinterest’i etkili kullanmak için harika bir yoldur. Bu yolu da kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sosyal aracı medya sayesinde, bir ürün ya da makale tanıtım ve reklamı yapmak ve hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay olacaktır.

# Pinterest’ etiket eklemek için profil sayfanıza gelin. Sol tarafta bulunan Pin Oluştur butonuna basın. Daha sonra açılan ekranda gerekli yerleri doldurun.

# Web sitesi: Bu kısıma dikkat edin. Sitenizin URL’sini yapıştırmayın. Aksi takdirde kullanıcılar sitenizin ana sayfasına yönlendirilirler. Bu da sizin ziyaretçi hemen çıkma oranını kötü etkileyecektir. Yayınladığınız yazının URL’sini girmeyi unutmayın.

# Sol kısmada resimlerinizi sürükleyerek ya da bilgisayarınızdan seçerek yükleyebilirsiniz.

# Açıklama: Bu kısımda ise, #etiketlerinizi ekleyip, sağ alt kısımda bulunan bitti butonuna basın. Açılan sayfada panonuza kaydet butonuyla kaydedin. İşlem bu kadar.

Eğer düzenleme yapmak isterseniz düzenleme yapacağınız pininizi tıklayın ve kalem işaretine basarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

DİKKAT: Etiketlerinizi ekledikten sonra etiketlerin pinin açıklama kısmında canlı mavi renkli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde etiketleriniz geçersiz olacaktır.

 Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

5 – Google+ Etiket Kullanımı ?

# Google+ etiket kullanımı ile Google+’ı etkili kullanmak için harika bir yoldur. Bu yolu da kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sosyal medya aracı sayesinde bir ürün ya da makale tanıtım ve reklamı yapmak ve hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay olacaktır.

# Web site ya da blogunuzdan otomatik olarak yayınladığınız yazılarınıza etiket eklemek için Google Plus’da profil sayfanızdan paylaştığınız yazınızın sağ üst kısmında bulunan ”…” üst üste bulunan noktayı tıklayarak yayını düzenle butonuna basın. Daha sonra açıklama kısmına etiketlerinizi ekleyerek kaydet butonuna basarak tamamlayın.

DİKKAT: Etiketlerinizi ekledikten sonra etiketlerin yazınızın açıklama kısmında canlı mavi renkli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde etiketleriniz geçersiz olacaktır.

Sosyal Medyada Etiket Kullanımı 

6 – Youtube Etiket Kullanımı ?

# Youtube etiket ekleme ile Youtube’u etkili kullanmak için harika bir yoldur. Bu yolu da kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sosyal medya aracı sayesinde bir ürün ya da makale tanıtım ve reklamı yapmak ve hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay olacaktır.

# Youtube’da yapmanız gereken içerik stüdyosuna gelerek, ekleyeceğiniz video ya da eklemiş olduğunuz videolarınıza açıklama kısmından #etiketleri ekleyerek hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

DİKKAT: Etiketlerinizi eklerken kutu içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde geçersiz olacaktır.

 Sosyal Medyada Etiket Kullanımı

# Youtube ile para kazanmak isterseniz Youtube ile Para Kazanma Yolları Ek İş | Ek Gelir yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal medyada etiket kullanımı neden yapılır, sosyal medyada etiket kullanımı doğru olarak kullanılır, sosyal medyada etiket kullanımı nasıl yapılır ve sosyal medyada etiket kullanımı yaparken nelere dikkat edilir gibi konuları işledik umarım faydalı olmuştur. Şimdiden Kolay gelsin…

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

%d blogcu bunu beğendi: