Blog Nedir, Blogger Nedir, Blogging Nedir | Okuyun

Blog Nedir, Blogger Nedir, Blogging Nedir?

Blog nedir? Blog kelimesi nereden gelmiştir, dilimizde nasıl telaffuz edilmektedir. Kısaca anlamlarına bakalım. Weblog kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuş olup, Web-log yani internette bulunan web sayfalarındaki yazıların, resimlerin vb. şeylerin bulunduğu sayfaların tümüdür.

# İnternette girdiğiniz sitelerin birçoğu web-blog sitelerden oluşmaktadır. Bu kelimesi günümüze nasıl gelmiştir diye sorarsanız, weblog kelimesi ile bizim konuşma dilimizde we hecesi düşürülerek ‘blog’ denilmeye başlanmıştır.

# Blog, insanların öğrendiklerini, bildiklerini ve bilgi sahibi oldukları her konuda paylaşmak için yazdıkları yazıları, yayınladıkları web sitelerinin tamamıdır.

# Burada insanlar her alanda site açabilirler. Çok çeşitli sayfalar bulunmaktadır. Örneğin; sağlık, hayvanlar, fotoğraf, web tasarımı gibi vb. uzman oldukları konularda da açabilirler. Blog konusu için Blog Konusu İlgi Çekecek Tam 99 Adet? yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

# Blog yazan kişilere bizim dilimizde blogcu İngilizce olarak ise; blogger denilmektedir. Ama bizler bile blogcudan daha çok blogger kelimesiniz kullanmaktayız.

# Blogcuların bir konu hakkında yazdıkları yazıları sayfalarında paylaşma işlemine de ‘bloglama’ ingilizcesi ‘blogging’ denilmektedir.blog nedir blogging blogger

# Blog site neden yazmalıyım diyorsanız aklınızda hala beliren birşeyler yoksa size Neden Blog Yazıyorum? yazıma bakmanızı tavsiye ederim. Aklınızdaki belirsizlikler gidecektir. Eminim google de çok bu konu için çok dolaşmışsınızdır.

# Burada blog nedir, blogger ve blogging nedir bunlardan bahsettim şimdide blog site nasıl kurulur birada ondan bahsedelim.

Blog Nedir Blog Site Nasıl Kurulur?

# Bir blog sitesi kurmak için bir web siteniz olması gerekmektedir. Tabi bu siteyi yapmayı ve geliştirmeyi de bilmelisiniz. Yani web tasarımını yapmalısınız. Bir blog site nasıl kurulur ilk adımı atarak başlayalım.

# Blog sitesi oluşturmak için önce domain (Alan Adı) ve sonrada hosting (Barınma Alanı) almalısınız. Yani internet dünyasındaki barınacak yerinizi ve yerinizin adını belirlemelisiniz.

# Site yapmayı bilmiyorsanız hiç endişelenmeyin; sizde site sahipleri gibi profesyonel bir blog site kurabilirsiniz. Nasıl mı? İsterseniz hemen blog sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Hemen Blog Nasıl Açılır Adım Adım Blog Açma | Blog Kurma? yazıma bakarak blog sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Blog Site Kurmak İçin Hangi Domain ve Hostingi Almalıyım?

# Blog sitenizi kurmadan domain ve hosting firmalarına bakmadan hemen bir tanesine düşmeyin. Kesinlikle araştırmalısınız. Neden mi?

# Alacağınız hosting hedef kitleniz açısından çok önemlidir. Bunun yüzden En iyi Yerli Hosting Firmalar Hangileridir? ve En İyi Yabancı Hosting Firmalar Hangileridir? yazıma bakarak daha iyi anlayacaksınız.

# Eğer içinizde bir blog site kurma isteği varsa ve bilgilerinizi sizde insanlara aktarmak istiyorsanız hiç beklemeyin. Hem zevk alacağınız bir uğraştır, hem de bu işi başarınca yaşayacağınız heyecan sizi çok mutlu edecektir.

 

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???