Blog Site ile Para Kazanma Ek İş Nasıl Yapılır?

blog konusu
Blog Konusu İlgi Çekecek 99 Adet İstediğinizi Seçin?
4 Şubat 2019
google adsense onaylatma
Google Adsense Onaylatma Yolları | Kesin Yöntem?
4 Şubat 2019

Blog Site ile Para Kazanma Ek İş Nasıl Yapılır?

blog site ile para kazanma

Blog Site ile Para Kazanma Ek İş | Ek Gelir?

Blog site ile para kazanma hususu herşeyden önce, her işte olduğu gibi bu işte emek istemektedir. Son zamanlarda da blogculuk yani bloggerler gittikçe çoğalmaktadır. Yani birçok rakibiniz olacaktır. Rakiplerinizin arasından sıyrılmanız gerekmektedir.

Sakın umutsuzluğa kapılmayın! Her aşçı yemek yapar ama hangi aşçı daha güzel ve daha lezzetli yemek yaparsa herkes o aşcının yemeklerini yemeye gider.

Anlayacağınız herşey sizin elinizde siz ne kadar kaliteli, lezzetli ve de gösterişli bir menü insanlara sunarsanız en öne siz geçersiniz.

Ama baştan söyleyeyim severek ve isteyerek yaparsanız inanın başarırsınız. Ben şahsen hiçbir bilgi olmadan sizler gibi araştırarak bu seviyeye geldim. Tamamen merak ve ilgi…

Eskisi gibi kod kullanarak site yapmıyorsunuz. Merak etmeyin size çok kolay blog site yapımını gösterebilirim. Hemde ücretsiz. Yapmanız gereken adım atmanız. WordPress blog site kurmayı öğrenmek için Blog Nasıl Açılır Adım Adım Blog Açma | Blog Kurma? yazımı tıklayarak wordpress blog sitenizi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Birde dilerseniz ücretsiz blog açarak da para kazanabilirsiniz. Google Adsense artık Blogger Blogspot uzantılı sitelere de reklam vermektedir. Aşağıdaki yazıma bakarak ücretsiz Blogger Blogspot blog açarak para kazanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Blogger Site Kurulumu | Ücretsiz Blogger Blog Açma?

Ücretlli yani para harcayarak blog kurma istiyorsanız o zamanda WordPress alt yapısı ile kurmanızı tavsiye ederim. Kod gerektirmeyen ve çok rahat içerik yayınlayabileceğiniz bir platformdur. Aşağıdaki yazıma bakara kurulumunu öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: WordPress Site Kurulumu Nasıl Yapılır | Resimli Anlatım?

Kuracağınız Blog Site Konusunu Belirlemelisiniz?

İlk işiniz kuracağınız wordpress blog sitenizin konusunu belirlemektir. Konunuzu öyle sıradan bir konu seçmemelisiniz. Birçok rakibiniz olacağı için sizin kuracağınız blog sitenizin Google de en üst seviyeler de olabilecek konu seçmelisiniz.

İnsanların google de en çok aradığı ya da arayacağı bir konu belirlemeniz anlamına geliyor. Bu konuda daha ayrıntılı bir bilgi edinmek ve konunuzu seçmenize yardımcı olmak için Blog Konusu İlgi Çekecek 99 Adet? yazıma bakmanızı tavsiye ederim.

Blog Konumu Belirledim Ama İçerikler Nasıl Olmalı?

Blog sitenizin konusunu belirdikten sonra içerikleriniz de konunuzla ilgili dikkat çekecek ya da faydalı yazılar yazmalısınız. Bu da takipçilerinizin sizin sitenizde bu konu ile ilgili arayış içerisinde olmasını sağlayacaktır. İçeriklerinizi takipçilerinizi kaybetmeyecek aksine çoğaltacak zenginlikte olmasına özen gösterin.

Burada en önemli hususlardan bir tanesi de içeriklerinizi üretirken özgün ve kopyadan uzak olmasıdır. Yani, yazılarınızın başka hiçbir blog sitelerde yayınlanmamış olması çok önem vermelisiniz. Yani başka sitelerden kopyalama falan yapmayın. Böyle birşey yapsanız dahi google sizi hiçbir zaman üst sıralara çıkarmayacaktır.

Blog Site ile Para Kazanma Yolları?

1 – Adsense Reklam

Blog sitenizi kurduktan sonra sitenizi devamlı geliştirin ve takip edin. Yazı yazmayı bırakmamalısınız. Para kazanmak için yukarıdaki anlattıklarımı harfiyen yaptıysanız artık sitenizi Google Adsenseye girerek kayıt etmelisiniz. Neden mi?

Hemen açıklayayım, firmalar sitenizdeki ziyaretçilerinize ulaşmak için google para öder. Blog sitenizin AdSense reklamları ile para kazanması en garantili ve güvenilir yol olduğu için kayıt olmalısınız.

Google AdSense tarafından kaydınız kabul edilirse size sitenize eklemeniz için reklam kodları almanızı sağlayacaktır. Bu reklamlar sayesinde sizde blogunuzdan para kazanacaksınız.

2 – Banner Reklam Alarak Para Kazanabilirsiniz?

Blog sitelerde kalıcı olan reklamlara banner reklam denmektedir. Bu reklam sayesinde çok para kazanabilirsiniz. Bu reklamları sitenize yoğun olarak almamanızı öneririm, çünkü sitenize zarar verme durumu olmaktadır. Birde bu reklamlar takipçilerinizi sitenizden soğutabilir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

3 – Affiliate Marketing Yani Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanabilirsiniz?

Satış ortaklığı yaparak, sitenize yerleştireceğiniz ve ziyaretçilerinizin reklam linkine tıklayıp, üye olunması ya da ürünlerden satın aldıklarında para kazanabileceksiniz.

Burada ziyaretçi sayınızı yükselterek, onların yapacağı her işlem için size komisyon oranınız ne kadarsa o kadar para yatacaktır.

4 – Birde Blog Site Hazırlayıp, Satarak Para Kazanabilirsiniz

Blog site yapmak yerine insanlar hazır site alarak geliştirirler. Sizde Blog siteleri farklı tema ve konularda hazırlayarak, blog site hazır almak isteyen alıcılara satabilirsiniz.

Hala neden blog yazmanız gerektiği konusunda soğuk kalıyorsanız bir fikir sunmak adına Neden Blog Yazıyorum? yazıma bakarak neden blog yazmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Blog site ile para kazanma sabırla, azimle ve istekle bu işi yaparsanız para kazanabilirsiniz. Acele edip hemen para kazanayım derseniz öyle bir para kazanma şekli malesef yoktur. Emek olmadan inananın hiçbir işte para kazanamazsınız. Bu işe girdiğiniz an zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: