Blogger Blogu Google Kayıt Etmek | Google İndex Almak

Wordpress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası
WordPress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası Çözümü?
15 Mart 2019
Wordpress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü
WordPress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü?
15 Mart 2019

Blogger Blogu Google Kayıt Etmek | Google İndex Almak

Blogger Blogu Google Kayıt Etmek

Blogger Blogu Google Kayıt Etmek | Google İndex Almak?

Blogger blogum Google’de görünmüyor, yazılarım çıkmıyor ve index almıyor gibi sorularınızın cevabı Blogger Blogu Google kayıt etmek yazımda çok rahat ve kolay bir şekilde bu sorununuzu çözebileceksiniz.

Bir kurdunuz insanların blogunuzu ziyaret etmesini istiyorsunuz ama kimse gelmiyor diyorsanız demek ki blogunuzu Google tanıtmamışsınız demektir. Özellikle birçok insanın kullandığı Google arama motoru blogunuzdan habersiz ise yazılarınıza kimse kolay kolay ulaşamaz.

Bu nedenle hem blogunuzu, hemde blogunuzda yayınlayacağınız tüm içerikleri Google kayıt etmeli ve insanların blogunuza girmesini sağlamalısınız.

Tavsiye Yazı: Blogger Yazı Yayınlama Blogger SEO Uyumlu Makale Yazma?

Blogger Blogspot ile kurduğunuz blogunuzu Google ilk sırada çıkması için ve yazdığınız yazılarınızı, makalelerinizi ve içeriklerinizi üst sıralarda görmek için aşağıdaki adımları tek tek uygulayınız.

Blogger Blogu Google Kayıt Etmek?

Blogger blogu Google kayıt etmek için Google Search Console gidin. Açılan ekranda şimdi başla butonuna basın ve devam edin.

Blogger Blogu Google Search Console Kayıt Etmek 1

Açılan ekranda 2 bölüm yer almaktadır. Bu alanlar;

Alan adı: Bu alan .com uzantılı alan adına sahip olanlar için kayıt yeridir. Yani alan adının sadece sizi ait olması gerekmektedir.

URL ön eki: Bu alan ise Blogger Blogspot, WordPress gibi uzantılı alt alan adlarına sahip, blog web site sahiplerinin kayıt olacağı yerdir.

Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere Blogger Blogspot uzantılı adresinizi URL ön eki alanına girin ve devam butonuna basın.

Google Search Console url yazmak

Açılan ekranda diğer doğrulama yöntemleri başlığı altında yer alan Html etiketi yazan yeri tıklayın ve çıkan meta (Html) etiketini kopyalayın. Daha sonra Blogger blogunuzun yönetim paneline gidin. Html etiketini blogunuzda <head> </head> etiketlerinin arasına ekledikten sonra doğrulama butonuna basınız.

Blogger Blogu Google Search meta etiketi almak

Blogger blog yönetim paneli tema bölümünden Html’yi düzenle butonuna basın. Tema kodlarının bulunduğu alanı tıklayın ve ctrl+f tuşlarına basın.

Sol üst köşede çıkan search (arama) alanına </head> kodunu yazın ve hemen üzerine yıkarıda kopyaladığınız Html etiketini yapıştırıp, temayı kaydedin.

Blogger bloga Search Console etiketi yapıştırmak

Son olarak Google Search Console gidin ve doğrula butonuna basın. Sahiplik doğrulandı mesajını göreceksiniz. Mülke git butonuna basın ve devam edin.

Blogger Blogu Google Search Console doğrulandı

 

Yazıları, Makaleleri ve İçerikleri Google Kayıt Etmek ve İndex Almak?

Google Searh Console 28.03.2019 tarihinden itibaren yeni siteye geçeceği için bende yeni alanı nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Bu yüzden yeni search console’u kullan butonuna basın.

Daha geniş bilgi edinmek için tavsiye yazıma bakabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Google URL Denetimi Aracı Nedir Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Yeni Google Search Console Kayıt Etmek

Açılan sayfada blogunuza ekleyeceğiniz her yazıyı, makaleyi ve içeriği yayınladıktan sonra bu Google Search Console URL denetimi bölümünden yazılarınıza ait URL’yi tam ve eksiksiz olarak bu alana yazıp enter tuşuna basın.

Google Yeni Search Console url denetimi

Enter dedikten sonra Google botları yayınladığınız yayını dizinden indexleyerek alacaktır. Google botları blogunuzu ziyaret etmesi için çağırmış olacaksınız.

Blogger Blogdan Google dizin alınıyor

Son olarak yazılarınızın Google dizininde yer alması için yani insanların yazılarınızı, makalelerinizi ve içeriklerinize Google ve arama motorlarında görünmesi için dizine eklenmesini iste butonuna basın ve ekleyin.

1 ya da 2 dakika içinde ekleyecektir. Açılan ekranda anladım butonuna basın ve işlem tamamdır.

Google Search Console dizine ekleme

 

Böylece artık Google yazılarımı indexlemiyor, Google’de blogum çıkmıyor, Google’de yazılarım neden çıkmıyor, Google yazılarımı göstermiyor, Google Blogger Blogspot yazılarımı indexlemiyor, Google’de blog içeriklerim yok ve Google blogumdaki içerikleri üst sıralarda göstermiyor sorularınızdan kurtulmuş olacaksınız.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

2 Comments

  1. Gökhan Deveci dedi ki:

    Ise yaradi, tskler…

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: