Blogger İletişim Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Wordpress CSS ve JavaScript Küçültme
WordPress CSS ve JavaScript Küçültme Eklentileri | En İyiler
7 Mart 2019
İnstagram takipçi kasma siteleri
İnstagram Takipçi Kasma Siteleri | Bedava Takipçi Kazan
8 Mart 2019

Blogger İletişim Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Blogger İletişim Sayfası Oluşturma

Blogger İletişim Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Blogger iletişim sayfası oluşturma işlemini çok kolay bir şekilde yaparak anasayfanızda nasıl yayınlayacağınızı adım adım resimli olarak sizlere göstereceğim.

Blogger Blogspot blogunuza kesinlikle eklemeniz gereken sayfalardan bir tanesi de iletişim sayfası eklemek olmalıdır. Neden derseniz blogunuzu ziyaret eden insanların size ulaşmasını sağlamanız açısından önemlidir. Böylece ziyaretçileriniz ile aranızda bir bağ köprüsü kurmuş olacaksınız.

Blogger iletişim sayfası oluşturma işlemi yaparken temanızın html kodlarına ekleme yapacağımız için her ihtimale karşı temanızın yedeğini almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Daha sonra herhangi bir sorun olursa bu yedeği tekrar yükleyebilelim.

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

Blogger iletişim sayfası eklemek ve Blogger iletişim sayfasını sayfaya yönlendirmek için ne yapmanız gerekenler için okumaya devam edin. Haydi şimdi Blogger blogspot iletişim sayfası eklemek nasıl yapılır başlayalım.

Blogger İletişim Sayfası Oluşturma?

Öncelikle Blogger yönetim panelinden yerleşim alanına girin ve yen kenar sidebar kutularından birinden gadget ekleme menüsüne girin.

Açılan gadget ekle ekranından iletişim formu gadgetini bulun ve + işaretine basın.

Yine bir ekran açılacak ve iletişim formuna istediğiniz başlığı kullanabilirsiniz. Ben İletişim Formu yazdım. Daha sonra kaydet butonuna basın.

Blogger İletişim Sayfası Oluşturma

Blogunuzun anasayfasına gidin ve eklenip eklenmediğini kontrol edin sağ sidebar kenar çubuğunda yani aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi 2 numaralı yere eklendiğini göreceksiniz.

İşte bunu burada görmek istemiyor ve aşağıdaki resimde bulunan 1 numaralı yere yani üst çubukta sayfada görünmesi için okumaya devam edin.

Blogger blogsiteadresi

Blogger Blogspot İletişim Sayfasını Sayfaya Yönlendirme?

Blogger iletişim sayfasını sayfaya yönlendirmek için Blogger tema bölümünden HTML’yi düzenle alanına gidin. Üst tarafta bulunan Widget’a atla başlığından contact form 1 butonunu tıklayın.

Blogger tema alanı

Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi ‘ContactForm’></b:widget> yazısının arasındaki üç noktaya tıkayın. ve hemen altın tekrar main’></b:includable> yazasındaki üç notayı tıklayın.

Son olarak aşağı doğru açılan <b:if cond=’data:title != &quot;&quot;’> kodu ile <b:include name=’quickedit’I> kodu dahil arasındaki tüm kodları seçin ve silin. Sonra temayı kaydedin.

Blogger tema kodları

Daha sonra da Blogger yönetim panelinden sayfalar kısmından bir iletişim sayfası oluşturun ve sayfanın HTML yazan alanına aşağıdaki kodu ekleyin.

İletişim sayfanızın anasayfa üst çubukta görünmesi içinde yerleşim alanından gadget ekle ile sayfanızı aktif hale getirin.

Blogger tema kodu alanı

 

<p>İletişim sayfanız için bir açıklama ekleyin.

<div class=”widget ContactForm” id=”ContactForm1″>
<div class=”contact-form-widget”>
<div class=”form”>
<form name=”contact-form”>
İsim<br />
<input class=”contact-form-name” id=”ContactForm1_contact-form-name” name=”name” size=”30″ type=”text” value=”” />

<br />
E-Posta *<br />

<input class=”contact-form-email” id=”ContactForm1_contact-form-email” name=”email” size=”30″ type=”text” value=”” />

Mesaj *<br />

<textarea class=”contact-form-email-message” cols=”25″ id=”ContactForm1_contact-form-email-message” name=”email-message” rows=”5″></textarea>

<input class=”contact-form-button contact-form-button-submit” id=”ContactForm1_contact-form-submit” type=”button” value=”Gönder” />

<div class=”contact-form-error-message” id=”ContactForm1_contact-form-error-message”>
</div>
<div class=”contact-form-success-message” id=”ContactForm1_contact-form-success-message”>
</div>
<br />
</form>
</div>
</div>
</div>

 

Blogger İletişim Sayfası

Kontrol etmek için blogunu görüntüleyerek iletişim sayfanızı tıklayın ve aynı yukarıdaki resimdeki gibi görünecektir.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: