Blogger Otomatik Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?

Blogger Yazı Yayınlama
Blogger Yazı Yayınlama Blogger SEO Uyumlu Makale Yazma
5 Mart 2019
blogger site ikonu ekleme
Blogger Site İkonu Ekleme | Blogger İcon Değiştirme?
6 Mart 2019

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?

Blogger otomatik yazı zamanlama nasıl yapılır, Blogger program yap, Blogger planlandı ne anlama geliyor, Blogger otomatik makale zamanlama nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap bulacağınız bir yazı olacaktır.

Blogger blogunuzda makalelerinizi hemen yayımlamak istemiyor olabilirsiniz. Bir günde 5 ya da 10 tane yazı yayımlamak ve bunu zamana yaymak mı istiyorsunuz.

Ya da yazılarınızı özel gün ve saatler ayarlamak suretiyle o gün ve saatlerde yayımlamak mı istiyorsunuz. WordPress alt yapısında makale zamanlama olduğu gibi Blogger Blogspot alt yapısında da makale zamanlama özelliği bulunmaktadır ve sorunsuz bir şekilde de çalışmaktadır.

Özellikle Blogger blogu yeni açanlar için yazılarınızı, makalelerinizi ve içeriklerinizi yayımlamadan önce yapmanız gereken tüm ayarları yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü daha sonra ayarlamalarla uğraşarak zaman kaybetmemelisiniz. Bu yüzden aşağıdaki tavsiye yazılarıma bakarak gerekli düzenlemelerinizi yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Düzenleme Ayarları Nasıl Yapılır?

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

Tavsiye Yazı: Blogger Ayarlar Bölümü Ayarları Nasıl Yapılır | Blog Ayarları

Tavsiye Yazı: Blogger Menü Düzenleme Kodu | Blogger HTML Kodları

Tavsiye Yazı: Blogger Site İkonu Ekleme | Blogger İcon Değiştirme?

Tavsiye Yazı: Blogger Meta Tag Eklemek | Blogger Meta Tag Oluşturmak?

Tavsiye Yazı: Blogger Yayın Alanı Düzenleme ve Silme | Tüm Ayrıntıları?

Hemen şimdi Blogger otomatik makale zamanlama nasıl yapılır başlayalım:

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama, Blogger Program Yap ve Blogger Planlandı?

Blogger yönetim panelinize gidin. Kayıtlar bölümünde yeni yayın diyerek bir makale ya da bir yazı oluşturun. Daha sonra yazınızın etiketlerini, kalıcı bağlantı ayarlarını, konumunu, arama açıklamasını ve seçenekler kısmında bulunan yerleri doldurun.

Eğer bütün bu başlıkları doldurduysanız son olarak, Blogger program yap başlığının kaldığını anlayacaksınız. İşte bu kısımda Blogger otomatik yazı zamanlama ile istediğiniz gibi yazılarınızı planlayabilirsiniz.

Program yap kısmında iki seçenek bulunmaktadır.

1 – Otomatik: Burayı işaretlerseniz ve yayınla butonuna basarsanız yazınız hemen yayımlanır.

2 – Tarih ve saati ayarlayın: Bu kısımda belirleyeceğiniz gün, ay, yıl ve saati ayarladıktan sonra yayınla derseniz yazınız sizin ayarladığınız gün, ay, yıl ve saatte yayımlanacaktır. İşte sizin aradığınız yerde burasıdır.

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama

Peki yazımızın otomatik zamanlandığını nasıl anlarız. Blogger yazı otomatik yayımlama zamanı ayarladıktan sonra kayıtlar alanında yazınızın hemen üzerinde, planlandı yazısını göreceksiniz. Ayrıca kayıtlar kısmında da planlananlar kısmı olacaktır.

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: