Blogger Site İkonu Ekleme | Blogger İcon Değiştirme?

Blogger Otomatik Yazı Zamanlama
Blogger Otomatik Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?
6 Mart 2019
Blogger Yerleşim Alanı Düzenleme
Blogger Yerleşim Alanı Düzenleme | Blogger Gadget Ekleme
6 Mart 2019

Blogger Site İkonu Ekleme | Blogger İcon Değiştirme?

blogger site ikonu ekleme

Blogger Site İkonu Ekleme | Blogger İcon Değiştirme Nasıl Yapılır?

Blogger site ikonu ekleme ve Blogger icon değiştirme nasıl yapılır ve nasıl görünüme sahip olur. İşte bütün bu sorularınızı resimli bir şekilde anlatarak göstereceğim.

Bildiğiniz gibi ikonlar web sitelere ait siteleri küçük resimlerle tanıtan ve arama motorlarında site adresinizin hemen yanındaki küçük kutuda görüntülenen resimdir. Sizde kendi ikonunuzu buraya eklemek istiyorsunuz. İkonunuzu çok kolay bir şekilde ekleyeceğiz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi wpwebblog.com adresinin ve Blogger Blogspot sitelerine ait ikonlar bulunmaktadır. Sizin de sitenizin ikonunu aynı bu şekilde Google Crome, internet explorer gibi vb. tarayıcılarda görünecektir.

Blogger sitenizi ilk kurduğunuzda sitenizin ikonu Blogger iconu olarak yansımaktadır. İşte bu Blogger ikonu değiştirmek istiyorsunuz. Bunun için ilk önce kendi ikonunuzu oluşturmalısınız.

Oluşturduğunuz ikonu bilgisayarınızın masaüstüne yapıştırın.

Tavsiye Yazı: Blogger Menü Düzenleme Kodu | Blogger HTML Kodları

Blogger Site İkonu Ekleme ve Blogger Site İkonu Değiştirme

Blogger icon ekleme yapmak için Blogger yönetim paneline gidin. Sol tarafta bulunan yerleşim alanını tıklayın ve girin. Burada yeni bir sayfa açılacak bu sayfa sizin Blogger sitenizin anasayfasının düzeninin yapıldığı yerdir.

Burada Blogger siteye ikonu eklemek için sayfada sık kullanılan simge kutusunun sağ alt kısmında bulunan düzenle butonunu tıklayın.

blogger site ikonu ekleme

Blogger favori simgesini yapılandır adında yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada Blogger favori simgesinin yanında bulunan kaldır butonuna basarak Blogger ikon simgesini kaldırın. Hemen alt tarafta bulunan dosya seç butonuna basarak bilgisayarınızda bulunan kendi sitenize ait ikonunuzu ekleyip kaydedin.

Burada dikkat etmeniz gereken husus ekleyeceğiniz ikonun boyutu ve kilobaytıdır. Gördüğünüz üzere Blogger icon simgesi eklemek için ‘Lütfen 100 KB’den küçük bir görüntü seçin.’ uyarıdır.  Herhangi bir problem olmaması için ikonunuzun pixelini 75×75 olarak ayarlamanızı ve bu şekilde yüklemenizi tavsiye ediyorum.

Bu uyarıya göre ikonunuzu ayarlayınız. İkonunuzu ya da resimlerinizi ayarlamak için yani boyutlandırmak (pixel ayarlama yapmak) için PIXresizer programını kullanmanızı tavsiye ederim. Bu programı kullanmak için aşağıdaki yazıma bakabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Resim Boyutlandırma Programı PIXresizer Kullanımı | Pixel

blogger site ikonu ekleme

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

1 Comment

  1. trada0101 dedi ki:

    Çok sağ olun işime yaradı teşekkürler

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: