Blogger Tema Düzenleme Ayarları Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Blogger Tema Siteleri
Ücretsiz Blogger Tema Siteleri | Ücretli Blogger Tema Siteleri
28 Şubat 2019
adsense alternatifi reklam veren siteler
Google Adsense Alternatifi Reklam Veren Siteler 10+ Site?
3 Mart 2019

Blogger Tema Düzenleme Ayarları Nasıl Yapılır?

Blogger Tema Düzenleme

Blogger Tema Düzenleme Ayarları Nasıl Yapılır?

Blogger tema düzenleme ayarları nasıl yapılır, Blogger blog tema ayarları nasıl yapılır, Blogger tema şablonu düzenleme nasıl yapılır, Blogger tema şablonu ayarları nasıl yapılır gibi sorularınıza bu yazımda cevap bulabileceksiniz.

Resimli olarak Blogger tema düzenleme ayarları nasıl yapılır tek tek anlatacam ama öncelikle Blogger blogunuzun ayarlarını yapmanızı tavsiye ederim.

Tavsiye Yazı: Blogger Ayarlar Bölümü Ayarları Nasıl Yapılır | Blog Ayarları

Blogger Blogspot blogunuzda tema kararınızı vermediyseniz hala aşağıdaki tavsiye yazıma bakarak ücretsiz Blogger temalardan blogunuza uygun bir temayı indirerek dışarıdan yükleyebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Ücretsiz Blogger Temaları | Ücretli 100+ En iyi Şablonlar

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

Tema konusunda kararınızı verdiyseniz artık Blogger tema düzenleme ayarları nasıl yapılır resimli olarak göstermeye başlayalım.

Blogger Tema Düzenleme Ayarları?

Blogger yönetim paneli>>Tema kısmını tıklayın. Açılan ekranda hem masaüstü hemde mobil görünümü için tema seçenekleri bulunmaktadır.

Özelleştir: Tema düzenlemek için kullanılacak alan burasıdır. Burada Blogger temalarında istediğiniz ile değişim yapabilirsiniz, arka plan düzenleme, genişlikleri ayarlama, yerleşim ve gelişmiş yani css ekleme ayarları buradan yapılmaktadır.

HTML’yi Düzenle: Bu kısımda da temanızın html kodlarının bulunduğu kısımdır.

Mobil ayar butonu: Bu kısımda da mobil temanızın görüntüsünün nasıl olacağını seçeceğiniz yerdir.

Blogger blog Tema Düzenleme

Özelleştir butonuna basın ve temanızın renk, genişlik ve yazımla ilgili vb. ayarları için başlayalım. Açılan ekranda blog görüntüsü ve ayarların yapılacağı üst kısım çıkacaktır. Burada ilk başlık

1 – Temalar: Bu kısımda Blogger temaları bulunmaktadır. İstediğiniz temayı seçebilirsiniz.

Blogger Tema arka plan Düzenleme

2 – Arka Plan: Bu kısımda da temanızın arka plan renklendirmesini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken eğer Blogger teması dışında bir tema yüklerseniz arka plan rengini buradan yapamazsınız. Blogger arka plan renk ayarları

Blogger Tema renk Düzenleme

Birde bu arka plan renklendirmesinde arka plan resmide ekleyebilirsiniz. Yandaki oka basarak Blogger arka plan resmi seçebilirsiniz. İsterseniz resim yükle butonuna basarak, bilgisayarınızdan da yükleyebilirsiniz.

Blogger Tema resim ekleme Düzenleme

3 – Genişlikleri ayarla: Bu başlıkla blogunuzun masaüstündeki görüntüsünün boyutlarını istediğiniz piksel aralığında ayarlayabilirsiniz. Blogger blog boyutları ayarlama kısmı.

Blogger Tema boyut Düzenleme

4 – Yerleşim: Bu kısımda da temanızın blog görüntüsündeki yerleşim yerlerinin nasıl olacağı, sidebar, header, footer gibi yani üst bölüm, alt bölüm, yan bölümlerin nasıl görünmesini istiyorsanız seçin. Blogger yan alan düzenleme, Blogger alt alan düzenleme, Blogger üst alan düzenleme, Blogger kenar ayarlama kısımları.

Blog Tema tasarım

5 – Gelişmiş: Bu kısımda blogunuzun tüm renklerini, başlıkların ve metinlerin renklerini, boyutlarını ve yazı tiplerini istediğiniz gibi düzenleyeceğiniz kısımdır. Blogger yazı tipi değiştirme, Blogger renk değiştirme, Blogger yazı rengi ayarlama kısımları.

Blog Tema Düzen ayarları

Son olarak da temanızın yani sitenizin, blogunuzun mobil görünümünün nasıl olacağını seçeceğiniz kısımdayız. Burada isterseniz mobil görünüm için evet ya da hayır butonunu seçebilirsiniz.

Blog mobil ayar

Blogger temayı mobil uyumlu hale getirmeyi öğrenmek için aşağıdaki tavsiye yazıma bakabilirsiniz.

 

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme Nasıl Yapılır?

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

3 Comments

 1. nubusum dedi ki:

  Şu anda sıkıntı bloggerin bu genişlik ayarlarını ortadan kaldırmış olması onu tema da bulup kodlar arasında yani nasıl değiştirebiliriz fisildas blogspot com/ da olduğu adsense reklamları sığmıyor sayfaya

  • wpwebblogger dedi ki:

   Blogger temanızı google adsense reklamların boyutlarına uygun olanı secebilirsiniz. Ya da Adsense uyumlu olan temaya gecebilirisniz ve kodlarla ugrasmasınız.

   • nubusum dedi ki:

    Zaten bloggerin son sürüm temasını kullanıyorum kodlara bir göz atıp oradan yardımcı olabilir misiniz

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: