Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme Nasıl Yapılır?

google url denetimi aracı
Google URL Denetimi Aracı Site, Makale ve Yazı | Kayıt
11 Mart 2019
Blogger Yorum Ayarları
Blogger Yorum Ayarları Kapatma | Yorum Açma Ayarları?
13 Mart 2019

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme Nasıl Yapılır?

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme Nasıl Yapılır?

Blogger tema mobil uyumlu hale getirme işlemi yaparak mobil kullanımını iyileştirebilirsiniz. Blogunuzu mobil uyumlu hale getirmeniz blogunuz içinde çok faydası olacağını söyleyebilirim.

Özellikle mobil kullanıcılara hitap eden blogcular blogunu mobil uyumlu hale getirmek zorundadırlar. Bogger tema mobil uyumlu hale getirme işlemini yapmazsanız blogunuzun mobil de kullanımı çok kötü olacaktır.

İşte bu nedenle mobilde blogunuzu ziyaret edecek takipçileriniz blogunuzu kullanmakta zorlanacaktır. Ne demek istediğimi Blogger Blogspot blogunuzu mobilden kontrol ederek siteyi gezmenizi tavsiye ediyorum.

Daha sonra aşağıdaki adımları tek tek uyguladıktan sonra tekrar blogunuzu mobilden kontrol etmenizi istiyorum. O zaman demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

Blogger blogunuzun tema ayarlarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız tavsiye yazıma bakarak da ana tema ayarlarını düzenlemeyi öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Düzenleme Ayarları Nasıl Yapılır?

Evet şimdi Blogger tema mobil uyumlu hale getirme nasıl yapılır başlayalım:

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme Nasıl Yapılır?

Blogger blogu mobil uyumlu hale getirmek için öncelikle Blogger yönetim panelinden sol taraftaki bölümlerden tema bölümüne gelin. Açılan sayfada Mobil alanın altındaki ayarlar logosunu tıklayın.

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme

Açılan ekranda Blogger temanızın mobil ayarlarını yapacağımız yer olacaktır. İşte burada yapacağımız ayarlarla mobil kullanımını daha kolay hale getireceğiz. Öncelikle şunu da belirteyim, Blogger tema mobil kullanımı kapatma işlemini de buradan yapıyoruz.

1 – Evet. Mobil cihazlarda mobil tema göster. Mobil kullanımı için burayı seçiniz. Önerilir. Çünkü ziyaretçilerinizin blogunuzda daha rahat gezmesini sağlayabilirsiniz.

2 – Hayır. Mobil cihazlarda masaüstü temasını göster. Mobil kullanımı istemeyenler burayı seçiniz. Burası temanızın masaüstü kullanımını mobilde gösterecektir.

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme

Şimdi mobil uyumlu tema kullanımı için evet dedikten sonra yapmanız gerekenler. Mobil tema seçin başlığı altında bulunan resim penceresi butonunu seçin. Burada bulunan mobil tema görüntü seçeneklerini blogunuza uygulayarak Önizleme butonu ile mobilde nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz.

1 – Varsayılan: Bu seçenek ile blogunuzda kullandığınız temanızın mobil görüntüsü, ne ise onu blogunuza uygular.

2 – Basit: Burada Blogger size 7 adet mobil görüntüsü seçeneği bulunmaktadır. yandaki okları kullanarak değiştirebilirsiniz.

3 – Dinamik Görüntüler: Blogunuzun dinamik hareketli mobil görünümü için 1 adet seçenek bulunmaktadır.

4 – Resim penceresi: Blogunuza uygulayacağınız 3 adet seçenek bulunmaktadır. Blogunuzun üst tarafında resimli olarak mobilde kullanabilirsiniz.

5 – Harikalar Tic: Burada 6 adet seçenek bulunmaktadır. Blogunuzu daha değişik mobil kullanımı için kullanabilirsiniz.

6 – Filigran: Burada 4 adet seçenek bulunmaktadır. Blogunuzu filigran özelliği ile mobil kullanımı sunabilirsiniz.

7 – Soyut: Burada 3 adet seçenek bulunmaktadır. Blogunuzun soyut görüntüye sahip olarak mobil kullanımını sağlayabilirsiniz.

8 – Seyahat: Burada 4 seçenek bulunmaktadır. Blogunuzun arka planına resimli olması adeta bir gezi yapıyormuş hissi vermektedir.

9 Özel: Kullanmış olduğunuz temanız da yapacağınız özel ayarlarınızı bu kısımda mobil kullanımına otomatik olarak uygulayacaktır.

Blogger mobil temanızı seçtikten sonra son olarak kaydet butonuna basmayı unutmayınız.

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme

Şimdi yukarıda demiş olduğum gibi seçim yaptığını Blogger mobil tema görünümü için birde telefonunuzdan kontrol ederek bakınız. Mobil temanızın kullanımının daha rahat olduğunu anlayacaksınız.

Böylece mobil tema kullanımı konusunda en önemli konu olan mobilden blogunuzu ziyaret eden takipçilerinizin blogunuzda gezmesini sağlamanız ve kalıcılığı arttırmanızdır. İşte bu nedenle bu işlemi yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: