Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

blogger ayarlar bölümü ayarları
Blogger Ayarlar Bölümü Ayarları Nasıl Yapılır | Blog Ayarları
27 Şubat 2019
blogger footer ekleme kodu
Blogger Footer Ekleme Kodu Siteye Nasıl Eklenir?
28 Şubat 2019

Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

blogger tema şablonu yüklemek

Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

Blogger tema şablonu yüklemek ve değiştirmek nasıl yapılır? Tüm ayrıntılarıyla bu yazımda Blogger blog sahiplerine adım adım ve resimli olarak Blogger tema yüklemek ve değiştirmek nasıl yapılır anlatıyorum.

Öncelikle Blogger tema şablonu yükleme işlemine geçmeden yeni blog açanlar için blogunuzda temel ayarları yapmanızı tavsiye ediyorum.

Çünkü daha sonra bu adımla uğraşmamalı ve zaman kaybına uğramamanız için söylüyorum. Blogger temel ayarları yapmak için aşağıdaki yazıma bakabilirsiniz.

Blogger Blogspot blogunuzu eksiksiz bir şekilde tüm ayarları yapmanız için aşağıdaki yazılarıma bakabilirsiniz.

1 – Blogger Ayarlar Bölümü Ayarları Nasıl Yapılır | Blog Ayarları

2 – Ücretsiz Blogger Temaları | Ücretli 100+ En iyi Şablonlar

3 – Blogger Tema Düzenleme Ayarları Nasıl Yapılır?

4 – Blogger Meta Tag Eklemek | Blogger Meta Tag Oluşturmak?

5 – Blogger Menü Düzenleme Kodu | Blogger HTML Kodları

6 – Blogger Site İkonu Ekleme | Blogger İcon Değiştirme?

7 – Blogger İletişim Sayfası Oluşturma Nasıl Yapılır?

8 – Blogger Yazı Yayınlama ve Blogger Seo Uyumlu Makale?

9 – Blogger Otomatik Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?

10 – Blogger Yerleşim Alanı Düzenleme | Blogger Gadget Ekleme

Şimdi Blogger tema şablonu yüklemek ve değiştirmek için hangi yollar izlenmelidir adım adım resimli anlatarak sizlere göstereyim.

Blogger Tema Şablonu Yüklemek ve Değiştirmek Nasıl Yapılır?

Blog kurulumunuzu yaptığınızda Blogger sizlere birçok tema şablonunu ücretsiz olarak sunmaktadır. Tabi sizler bu temaları ister kullanır isterseniz tema satın alır ya da ücretsiz olanlardan beğendiğinizi kullanabilirsiniz.

Blogger yönetim panelinize girin ve sol tarafta bulunan tama başlığını tıklayın. Açılan sayfada blogunuzun temasını göreceksiniz. Aşağı doğru inin. Orada Blogger sizlere tam 54 adet tema şablonu ile birçok çeşitli blog kurulumu yapmanız için tema şablonu sunmaktadır. Bu tema şablonlarından bilmeyenler için bahsedeyim.

1 – Blogger Tema Şablonları

Bu şablonların blogunuzda nasıl görüneceğini görmek için temanın üzerine gelin önizleme yapmak için tıklayın. Açılan ekranda blogunuzun seçtiğiniz temanın görüntüsünü göreceksiniz. Bu temayı yüklemek için de sağ alt kısımda bulunan Blog’a Uygula butonuna basarak temayı yükleyebilirsiniz.

blogger tema şablonu yüklemek

Blogger Contempo tema şablonları: Minimal ve kişisel blog kurmak için ideal bir blogger tema şablonudur. Bu tema ile düşüncelerinizi, fikirlerinizi ya da hikayelerinizi rahatça yayınlayabileceğiniz güzel şablonlardır.

Blogger Soho tema şablonları: Bu şablon ile kişisel bakım ürünlerini anlatan, yemek yada hayvanlarla ilgili hikayelerinizi yayınlayabileceğiniz minimal bir blog oluşturabilirsiniz.

Blogger Emporio tema şablonlar: Bu tema şablonları ile yemek tariflerinizi görsel vurgularla anlatabilir ve yemek teması olarak kullanabilirsiniz.

Blogger Önemli tema şablonları: Bu tema şablonları ile hikayelerinizi fotoğraflarla birlikte vurgulu olarak yayınlayabilecğiniz blog tema şablonudur.

Blogger Basit tema şablonları: Bu tema şablonları ile çok hoş blog, kişisel blog oluşturabilirsiniz. Ayrıca blogunuzda sidebar kısmı istiyorsanız size göre bir temadır.

Blogger Dinamik Görünümler tema şablonları: Bu tema şablonları ile harika fotoğraflar yayınlayabilir ve fotoğrafçılık teması olarak kullanabilirsiniz.

Blogger Resim Penceresi tema şablonu: Bu şablon ile yazılarınızı anlatan resimlerin bir çerçeve ile blogunuzda sunulmasını sağlayan bir temadır.

Blogger Harikalar Tic. tema şablonu: Bu şablon ile değişik bir sidebar ile blogunuzu oluşturabilirsiniz.

 Blogger Filigran tema şablonu: Bu tema şablonu ile filigran özelliğinde yani hafif ve daha açık bir blog ile ziyaretçilerinize içeriklerinizi sunabilirsiniz.

Blogger Soyut tema şablonu: Bu tema şablonu ile blog renginizi soyut görünüme sahip yapabilirsiniz.

Blogger Seyahat tema şablonu: Bu tema şablonu ile ziyaretçilerinizi blogunuzda daha iyi seyahat tadında gezinme sağlayabilirsiniz.

Klasik temalara geri döndür: Sayfanın en alt kısmında bulunan bu buton ile klasik temaya da dönüş yapabilirsiniz.

2 – Dışarıdan Blogger Tema Şablonu Yüklemek ve Blogger Tema Yedeği Alma?

Blogger yönetim paneli>>Tema kısmına girin ve sayfanın sağ üst tarafında bulunan Yedekle/Geri yükle butonuna basarak hem temanızı yükleyebilir hem de tema yedeğinizi alabilirsiniz.

Açılan ekranda Dosya seç butonuna basarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz temanızın zip dosyasından çıkararak, örnek veriyorum temaadı.xml uzantılı belgesini bulun ve seçin. Çünkü temanızın kodları bu belgede saklıdır. Bu belgeyi yükleyeceksiniz. Yükle butonuna basın. Temanız hazır.

blogger tema şablonu yüklemek

Blogger tema yedeği alma, Blogger tema şablonu değiştirme ve Blogger tema yedeği yükleme işlemi de buradan yapılmaktadır. Böylece Blogger tema yüklemek, değiştirmek ve yedek almak nasıl yapılır anlattık kolay gelsin.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: