Blogger Yazıları Kategoride Yayınlama | Kategori Oluşturma?

Blogger Yayın Alanı Düzenleme
Blogger Yayın Alanı Düzenleme ve Silme | Tüm Ayrıntıları?
8 Mart 2019
Blogger Google Adsense Reklam Yayınlama
Blogger Google Adsense Reklam Yayınlama | Kod Ekleme
9 Mart 2019

Blogger Yazıları Kategoride Yayınlama | Kategori Oluşturma?

Blogger Yazıları Kategoride Yayınlama

Blogger Yazıları Kategoride Yayınlama Nasıl Yapılır?

Blogger yazıları kategoride yayınlama, Blogger makaleyi kategoride yayınlama, Blogger kategoride yazı yayınlama, Blogger kategori oluşturma, Blogger kategoride makale yayınlama, Blogger blogspot menüde yazı yayınlama, Blogger makaleyi kategoriye yönlendirme ve Blogger yazıları kategoriye yönlendirme nasıl yapılır sorularınıza cevap bulacağınız doğru yerdesiniz.

İşte tüm bu sorularınızı bu yazımda en ince ayrıntısına kadar adım adım nasıl yapacağınızı tek tek resimli olarak göstereceğim. Blogger Blogspot ile her hafta blogunuzun yedeğini almanızı tavsiye ediyorum. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız eğer yedeğiniz ile geri dönüşü çok rahat yapabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Blogger Tema Şablonu Yüklemek, Değiştirmek, Yedek Alma?

Öncelikle blogunuzun herşeyinin hazır olup olmadığından emin olun. Dilerseniz tam ve profesyonel bir Blogger Blogspot site kurulumu ve yapılması gerekenler hakkında aşağıdaki yazıma bakarak eksikliklerinizi giderebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Blogger Site Kurulumu | Ücretsiz Blogger Blog Açma?

Eminim birçok Blogger Blogspot ile blog kuranların yazılarını kategoride yayınlamayı ve Blogger Blogspot yazılarınızı kategoriye yönlendirmeyi nasıl yapılacağını öğrenmek için benim gibi çok aramışsınızdır.

Öncelikle yayınlayacağınız makaleleriniz ve içerikleriniz her türlü kopyadan uzak ve kaliteli ve de faydalı olmasını tavsiye ederim. Google’de üst sıralara gelmek için Blogger Blogspot ile seo uyumlu yazmayı öğrenmek için aşağıdaki yazıma bakmanızı öneririm.

Tavsiye Yazı: Blogger Yazı Yayınlama Blogger SEO Uyumlu Makale Yazma

Blogger ile makaleyi kategoriye yayınlama işlemi yapmanız için yazınıza vereceğiniz herhangi bir etiketi oluşturacağınız kategoriye entegre etmelisiniz. Aksi takdirde kategorilerde makale yayınlayamazsınız.

Anlaşılacağı üzere bu etiketi yazılarınızı oluşturduğunuzda her zaman etiket bölümüne eklemeyi unutmamalısınız. Aksi takdirde yazılarınız sadece anasayfada yayınlanacaktır. İşte nedenle oluşturacağınız kategori ismini ve etiket ismini çok ama çok dikkatli seçmelisiniz.

Google ile yazılarınızın üst sıralarda yer alması için blogunuzda bir nişlik olması bir bütünlük ve en önemlisi Seo uyumu açısından özenle makaleleriniz de bu etikete de yer vermelisiniz.

Evet artık hazırsanız Blogger yazıları kategoride yayınlama ve Blogger yazıları kategoriye yönlendirme nasıl yapılır başlayalım:

Blogger Yazıları Kategoride Yayınlama ve Blogger Kategori Oluşturma?

Blogger Blogspot yönetim paneli kayıtlar bölümün yeni yayın butonuna basarak yazınızı, makalenizi girin ve son olarak da yazınıza etiketler bölümünden seçtiğiniz bir etiketi ekleyin.

Örnek olarak blog etiketi ile yazımı yayınlıyorum. Daha sonra blogu görüntülediğim zaman anasayfada yayında olduğunu gördüm. Şimdi bu yazımı BLOG adında bir kategoriye yönlendirmesini yapalım.

Blogger yeni yayın

Blogger kategori oluşturmak için yönetim panelinden yerleşim alanına girin. Burada sayfalar gadgetini bulun ve düzenle butonuna basın. Eğer sayfalar gadgeti yoksa gadget ekle ile ekleyiniz.

Blogger Yerleşim alanı

Daha sonra sayfa listesini yapılandır ekranı açılacak, işte bu kısımdan istediğiniz kadar Blogger Blogspot blogunuza kategorilerinizi ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları dikkatli olarak takip edin. Burada yapacağınız herhangi bir yanlış hata almanıza sebep olacak ve yazılarınız kategorinize yönlenmeyecektir. Bu yüzden dikkatli takip edin.

1 – Harici bağlantı ekle butonuna basın. Açılan ekranda sayfa başlığı yazan kutuya eklemek istediğiniz kategori adını girin.

2 – Web adresi (URL) yazan kutuya da aşağıda verdiğim adresi sizin blogunuzun Url’si şekline getirerek bu kutuya yazın.

Örnek Url Adresi: Blog kategorisine blog etiketi ile yazılar yönlendirme siz istediğiniz adları kullanabilirsiniz.

https://blogsiteadresiniziburayayazın.blogspot.com/search/label/blog

3 – Bağlantıyı kaydet butonuna basın.

4 – Sayfa listesini yapılandır ekranına tekrar döneceksiniz burada da anasayfa yazan yerin altında kategoriniz eklenecektir. Blogunuz da görüntülenmesi için kategorinizi işaretlemeyi unutmayın. Son olarak kaydet butonuna basın ve blogunuza giderek kontrol edin.

Blogger sayfa listesi

Blogu görüntüle butonuna basın ve blogunuzun anasayfasında üst menüsünde oluşturduğumuz BLOG kategorisinin oluştuğunu görecek ve tıkladığımızda da en üst adres çubuğunda kategori oluştururken verdiğimiz adresi göreceğiz. İşte bu kadar.

Blogger Yazıları Kategoride Yayınlama

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

3 Comments

  1. biriktirdiklerim dedi ki:

    ay ilk zamanlarda ne çok zorlanmıştım. bu kadar ayrıntılı bilgi verdiğiniz için teşekkürler

  2. yusuf dedi ki:

    ”blog etiketine sahip kayıtlar gösteriliyor” yazısı nasıl gider bi bilginiz varmı acaba?

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: