Blogger Yorum Ayarları Kapatma | Yorum Açma Ayarları?

Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme
Blogger Tema Mobil Uyumlu Hale Getirme Nasıl Yapılır?
12 Mart 2019
Blogger sayfa ekleme
Blogger Sayfa Ekleme ve Sayfa Yayınlama Nasıl Yapılır?
13 Mart 2019

Blogger Yorum Ayarları Kapatma | Yorum Açma Ayarları?

Blogger Yorum Ayarları

Blogger Yorum Ayarları Kapatma | Yorum Açma Ayarları?

Blogger blogunuzda yorumları istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. İşte bu nedenle Blogger yorum ayarları kapatma, açma, Blogger okuyucu yorum izin verme ve Blogger yorum denetimi ve en önemlisi de Blogger yorumlara cevap verme nasıl yapılır anlatacağım.

Blogger Blogspot ücretsiz blog açarak birçok ayarı yapmamıza da olanak sağlıyor. İşte bunlardan bir tanesi de Blogger yorum ayarları bölümüdür.

Blogger yorum ayarları bölümü ile blogunuzu takip eden ziyaretçilerinizin yorumlarını görebilme, yorumları denetleme, spam yorumları silme, Blogger yorumları yanıtlama ve Blogger blogunuzda yorumları kapatabilme imkanına sahipsiniz.

İşte tüm durumları nasıl yapacağınızı tek tek ve adım adım göstereceğim. Böylece yorumlarınızı daha etkin kullanımı sağlayarak blogunuza fayda sağlayabileceksiniz.

Tavsiye Yazı: Blogger Yazı Yayınlama Blogger SEO Uyumlu Makale Yazma

Blogger Yorum Ayarları İzin Verme, Kapatma, Silme ve Yanıtlama Nasıl Yapılır?

Blogger blogunuzda yorumları için ilk önce yönetim panelinden sol tarafta bulunan yorumlar bölümüne girin. Bu bölümde blogunuza yapılan yorumlarınızı görebilirsiniz.

1 – Yayınlananlar: Blogunuzda yazılarınıza yorum yazan takipçilerinizin yorumlarına denetlemede izin verdiğiniz yorumların blogunuzda yayınlandığını gösteren alandır.

Blogger Yorum Ayarları

2 – Denetleme bekliyor: Blogunuzda yazılarınıza yorum yazan takipçilerinizin yorumlarının geldiği ilk yer burasıdır. Bu alanda yer alan yorumları bizzat yönetici tarafından onaylanması gerekmektedir. Aksi takdirde blogunuzda görünmeyecektir.

Yorumların blogunuzda görünmesi için yorumun üzerine gelin ve yayınla butonuna basın. Yorumlar yayınlananlar bölümünde görünecektir. Eğer yorum alakasız bir yorum ise spam olarak işaretleyebilirsiniz.

Blogger Yorum Ayarları

3 – Spam: Burada blogunuza yapılan yorumları spam olarak denetleyip, kontrol için eklediğiniz yerdir.

Blogger Makalede Yorumları Özelleştirme?

Blogger blogunuzda yayın alanında istediğiniz makale hakkında ziyaretçilerinize yorum izni verebilir ya da vermeyebilirsiniz.

Blogger yorum özelleştirme yapmak için yayın alanında sağ tarafta bulunan bölümlerden seçenek başlığı altında bulunan okuyucu yorumları kısmından istediğiniz gibi yorum iznini ayarlayabilirsiniz.

Blogger Blogda Yorum Ayarları?

Blogunuzda yorum bölümünü değişik şekillerde ayarlayabilirsiniz. Blogger blogu yoruma kapatma, gizleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Blogger yönetim paneli ayarlar bölümü, yayınlar yorumlar ve paylaşım ayarları kısmından yorumlar ve yorum denetleme başlıklarından ayarlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bu başlıkta bulunan 4 buton ile yorum ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bunun için yerleşik yazan butonu tıklayın.

1 – Yerleşik: Bunu seçerseniz sabit yani aynı sayfada ziyaretçilerinize yorum yapmaları iznini verirsiniz.

2 – Tam sayfa: Bu seçenek ile blog sayfasında yeni tam sayfa yorum yazma alanı açılır.

3 – Açılır pencere: Bu seçenek ile yeni sekmede yorum yazma alanı açılır.

4 – Gizle: Bu seçenek ile Blogger blogda yorum kapatma işlemi yapabilirsiniz. Bu butonu seçerseniz blogunuzda yorum alanı görünmeyecektir.

Yorum Denetleme

Bu alanda yorum denetleme izinlerini ayarlayabilirsiniz.

Her zaman: Bu kutuyu işaretlerseniz yorumlar bölümünde denetleme kısmına blogunuda ziyaretçileriniz tarafından yapılan yorumlar düşecektir.

Bazen: Bu seçeneği yaparsanız arada sırada düşer, sizin onayınıza kalacaktır.

Hiçbir zaman: Bu seçenek ile Blogger blog yorumları denetlemeden yayınlanır. Bunu kesinlikle önermiyorum. Abes, kötü yorumlar ve spam yorumlar blogunuza zarar verebilir. Buda ziyaretçi kaybetmenize sebep olur.

Denetleme isteklerini şu adrese gönder: Bu alana e-mail adresinizi yazabilirsiniz. Blogunuzda yapılan yorumların uyarısını bildirim olarak e-mail adresinize gelmesini sağlarsınız.

Blogger blog yorumları e-mail adrese bildirim olarak yönlendirmeyi buradan ayarlayabilirsiniz. Bu alana e-posta adresinizi yazın ve 14 gün içinde adresinize aktivasyonu onaylayarak aktif hale getirebilirsiniz.

Blogger Yorum Ayarları

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

2 Comments

  1. Seslidelice dedi ki:

    Harika Paylasımlarınız icin tskr ederim sitenizi devamli takip etmekdeyim

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: