HAKKIMDA

1 – Wpwebblog.com Blogum Nasıl Oluştu?

İnternette blog nedir diye araştırmaya başladım. Birçok site gezdim ve bunların bir blog site olduğunu bilmiyordum. O yüzden, Blog Nedir, Blogger Nedir, Blogging Nedir? yazımı yazdım.

Birde blog site kuracağım ama sitemin hangi konu üzerinde içeriklerle dolduracam diye çok araştırdım. Sonunda buldum ama 3-4 ay uğraştım diyebilirim. O yüzden Blog Konusu İlgi Çekecek Tam 99 Adet? bu yazımı yazdım.

Blogu öğrenince bu seferde neden blog yazmalıyım diye kendi kendime sorular sordum. Hatta neden blog yazmalıyım diye internette araştırdım. Bunu da Neden Blog Yazıyorum? yazımda yazdım.

Birçok blog site yazanlar kendi fikirlerini açıklamış ve bana yazdıkları çok ilham verdi. Çünkü, bugün hiçbir teknik ve web hakkında bilgisi olamayan şahsıma ait bir blog sitem olmasına vesile oldu.

Daha sonra domain ve hosting kelimeleri ile karşılaştım fakat bunların ne olduğu hiç bilmiyordum. Evet şimdi hepsini çok iyi biliyorum. Bu yüzden ne olduklarını da Domain Nedir | Uzantıları Nelerdir? ile Hosting Nedir, Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Alınır? yazılarımda anlattım.

2 – Wpwebblog.com Blogum Nasıl Oluştu?

Burada bir de blog site yapmanın hiçte zor olmadığını anladım. Nasıl mı? Bir wordpress diye hazır site olduğunu gördüm. Yani hiçbir teknik bilgi olmadan herkesin rahatça yapabileceği hazır site tabanı.

Bir domain ve hosting alarak bir blog site kurulumuna başladım. Burada hem blog sitemin kurulumu yaptım hemde blog sitemin tasarım aşamalarının her evresini tek tek ve resimli görsellerle anlatarak, bir blog site kurulumu nasıl yapılır diyerek, Blog Nasıl Açılır Adım Adım Blog Açma | Blog Kurma? bu yazımı yazdım. Tüm bu blog site yapım aşamalarını WordPress Site Kurulumu Nasıl Yapılır | Resimli Anlatım? yazımda anlattım.

Bir blog site kurma hedefi olanlara yol gösterici bir rehber blog hazırlamak için böyle bir site kurma kararını çoktan vermiştim. Çünkü hem blog sitemi geliştirecek hemde blog site kuracak insanlara faydalı bilgiler hazırlamış olacaktım.

O yüzden durmadım ve de pes etmedim 8 ay içerisinde blog site yapımı hakkında birçok bilgi edindim. Birde WordPress tabanlı site kurduk ama şimdi ne yapacaktım? Onu da WordPress Sitemi Kurdum Şimdi Ne Yapmalıyım? yazımda anlattım.

Bu konuda kesin ve kararlı bir tavır ile istekle azmederek hayallerimin peşinden gidip güzel sonuçlar alacak planlar hazırlayıp, hedeflerime ulaşma yolunda çok ilerleme kaydetmiş oldum.

Sizde eğer bir hedefiniz var ise kesinlikle yarı yolda bırakmayı. Ben şahsen geç kaldım ama bırakmadım devam ediyorum. Sizde başlayın yarın, yarın demeden, ertelemeden…

Şimdilik bu kadar…

tr Turkish
X