Alexa Nedir Alexa Sıralaması Ne İşe Yarar | Türkiye Sıralama

Wordpress Metin Editörü Ekleme
WordPress Metin Editörü Ekleme Eklentisi Ayarları?
25 Şubat 2019
meta tag nasıl oluşturulur
Meta Tag Nasıl Oluşturulur WordPress Meta Tag Ekleme?
26 Şubat 2019

Alexa Nedir Alexa Sıralaması Ne İşe Yarar | Türkiye Sıralama

Alexa nedir alexa sıralaması

Alexa Nedir Alexa Sıralaması Ne İşe Yarar?

Alexa nedir Alexa sıralaması nasıl öğrenilir, Alexa sıralaması önemli midir, Alexa sıralaması nasıl düşürülür, Alexa sıralaması ne anlama geliyor, Alexa rank, Alexa puanı, Alexa Dünya sıralaması ve Alexa Türkiye sıralaması ile Alexa sıralaması nasıl öğrenilir hakkında sorulan birçok sorularınızı cevaplıyorum.

Web siteniz ile ilgili bir probleminiz olup olmadığını öncelikle öğrenmelisiniz. Peki bunu nasıl öğrenebilirim derseniz. Şimdi size iki tavsiye yazı ile web sitenizin kontrollerini yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Tavsiye Yazı: Domain Banlı Mı? Alan Adı Banlı Mı? Nasıl Anlaşılır?

Tavsiye Yazı: Sitem Sandbox Da Mı, Google Sandbox Nedir, Kurtulmak?

İşte bu yazılarımla sitenizin durumunu öğrenebilirsiniz. Web sitenizin herhangi bir ban ya da Sandbox problemi yoksa Alexa sıralamanız sitenizin için doğru ve gerçek Alexa Dünya sıralaması ve Alexa Türkiye sıralaması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Alexa Nedir Alexa Sıralaması Nasıl Öğrenilir Alexa Sıralaması Ne İşe Yarar?

Alexa Nedir? Alexa internet Dünyası içerisinde yer alan tüm web siteleri bazı kriterler ile değerlendirerek web sitelere hem Dünya sırası hemde ülke sırasına koyan sistemdir.

Web sitenizin ya da blogunuzun Alexa Dünya sıralaması ve Alexa Türkiye sıralaması sıralarını Alexa rank yani Alexa puanını aşağıdaki iki seçenekten de ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

1 – İHS alexa sıralaması sorgulama

Alexa nedir alexa sıralaması

2 – Wanaliz alexa sıralaması sorgulama

Alexa nedir alexa sıralaması

Alexa, web sitenizin hem dünyada hem de ülke bazında hangi sıralamaya sahip olduğunu öğrenmenize yarayan harika bir araçtır. Bu sayede Alexa’nın ne işe yaradığını öğrenmiş oluyoruz.

Alexa Sıralaması Önemli Midir Alexa Sıralaması Ne Anlama Geliyor?

Alexa sıralamasının önemi çok büyüktür. Şöyleki reklam vermek ve reklam almak için Alexa sıralaması inanın çok büyük öneme sahiptir. Çünkü Alexa sıralamanız ne kadar düşükse sitenizin ne kadar değerli olduğunu da göstermektedir.

Alexa sıralamaları ile web site domainleri yani alan adları satılmasında çok büyük öneme sahiptir. Yine ziyaretçilerin çok uğradığı site anlamını da taşımaktadır.

Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür?

Web sitenizin hem dünya hem de ülke bazında Alexa sıralamasını düşürmek için doğal yolları kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kesinlikle yanlış yollara yani aldatıcı yapay yollara başvurmamanızı da tavsiye ediyorum. Çünkü siteniz çok zarar görecektir. O yüzden ben sizlere doğal yolları anlatacağım.

Bunlardan bir tanesi web sitenize alexa widgeti sitenize eklemek olması gerekir ama Ekim 2016 tarihinde bu özellik kaldırıldı. Bir diğer yol ise alexa toolbar’ı bilgisayarınıza yüklemek olmalıdır.

Alexa toolbar Google Chrome’nin sağ üst kısmında a işareti olan yere tıklayarak web sitenizin durumunu her gün takip edebilirsiniz.

Alexa nedir alexa sıralaması

Alexa sıralaması arttırma için web sitenizin Seo açısından da iyi hale getirmelisiniz. İçeriklerinizi çok daha kaliteli bir şekilde hazırlayarak sunmalısınız.

Alexa’a link verin. Daha sonra alexa sitesine sık sık girin ve sorgulama yapın. Anlayacağınız alexa ile iyi geçinin ve arayı açık tutmayın.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: