Domain Banlı Mı? Alan Adı Banlı Mı? Nasıl Anlaşılır?

Domain Banlı Mı? Alan Adı Banlı Mı?

Bir site mi kurdunuz ya da bir site için domain (Alan Adı) mı satın aldınız ve domain banlı mı, alan adı banlı mı, gibi vb. sorulara birçok kişi maruz kalabilmekte ve sorunun ne olduğunu bilememektedir. İşte bu yüzden bu sorularınıza cevap olabilecek bu yazıyı yazıyorum.

Birçok insan web sitesi kurarak, sitesini hemen Google’de ilk sıraya gelmek için değişik yollara başvurmaktadır. Bunlar genelde Google kandırmaya yönelik yollardır. Örneğin bir organik hit programı kullanarak sitesine ziyaretçi çekmeye çalışmaktadırlar.

İşte bu gibi yanlış yollarla son teknolojiyi kullanan ve dünyada ilk sırayı alan bu koca şirketi kandırmaya çalışanlar bir ceza ile karşılaşmaktadırlar.

Tavsiye Yazı: Google Adsense Onaylatma Yolları | Kesin Yöntem?

Özellikle de Google Adsense reklam yayınlamayı düşünenler bu yollara kesinlikle başvurmamalıdırlar. Çünkü Google sitenize gönderdiği botlarla sitenizi hemen hemen her gün kontrol etmektedir. Bu yüzden sitenizde yapacağınız her numarayı anlamakta ve siteniz ban yiyebilir.

Sonra sitem ban yedi mi nasıl anlarım, sitem banlı mı, sitem Googlede banlı mı, Google sitemi banladı mı, sitem Googlede banlı mı, sitem adsensede banlı mı ve Adsense banlı mı gibi soruları kendinize sormaya başlarsınız.

domain banlı mı

İşte domain ban kontrol yapmak kullanacağınız araçlar,

Domain Banlı Mı Nasıl Öğrenirim? Alan adı Banlı Mı Nasıl Anlarım?

Web sitenizin ya da blog sitenizin banlı olup olmadığını öğrenmek için yapmanız gereken aşağıdaki linklere tıklayarak web sitenizin domainini (Alan Adı) Url’sini girerek domain ban sorgulama yapıp öğrenebilirsiniz.

Yapacağınız sorgulamalarda ” wpwebblog.com/ is Not Banned from Google AdSense! ” bu şekilde bir sonuç alırsanız siteniz Google’de yasaklanmadığını anlarsınız.

Domain Ban Sorgulama Araçları,

1 – Wmaraci Ban Kontrol

2 – Google Adsense Ban Sorgulama r10

3 – İsbanned

4 – Bannedcheck

Google Ban Kaldırma Adsense Ban Kaldırma Bandan Kurtulma Nasıl Olur?

Siteniz banlı ise bu durumdan elbette kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İyi çocuk olun yani artık değişik zararlı yollara başvurmayın ve tamamen kurallara uygun olarak herşeyi düzenleyin ve bunu Googleye gösterin.

Google ile irtibata geçin ve mesaj atarak ulaşın. Mesajlarınızı dürüstçe yazın zaten sitenizi tekrar kontrol ederler. Google sitenizin kurallara uygun olduğunu ve artık politikalarına uygun davranacağınızı göstermek için aşağıdaki araçları kullanın. İnanın yakın zamanda Google sitenizi indexleyecek  ve değerini tekrar verecektir.

Google İyi Geçinme Araçları,

1 – Google Siteyi Eklemek

2 – Google Gibi Getir Yapmak

Google kayıt olmak ve web sitenizi Google tarafından indexlemesini sağlamak için aşağıdaki yazılarımı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Tavsiye Yazı: Site Haritası Oluşturmak ve Google Kayıt Olmak?

Tavsiye Yazı: Google URL Denetimi Aracı Nedir Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Yorumlar

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???