Resim Boyutlandırma Programı PIXresizer Kullanımı | Pixel

blogger meta tag eklemek
Blogger Meta Tag Eklemek | Blogger Meta Tag Oluşturmak
4 Mart 2019
Blogger Yazı Yayınlama
Blogger Yazı Yayınlama Blogger SEO Uyumlu Makale Yazma
5 Mart 2019

Resim Boyutlandırma Programı PIXresizer Kullanımı | Pixel

Resim Boyutlandırma Programı

Resim Boyutlandırma Programı?

Resim boyutlandırma programı olan PIXresizer programı kullanarak; resimlerinizi, fotoğraflarınızı istediğiniz gibi boyutlandırma yapabilir ve ayarlayabilirsiniz.

Özellikle web site, blog site sahipleri sitelerine ekledikleri resimleri belli bir düzende eklemek zorundadırlar. Çünkü web sitelerin açılış hızlarını, görüntülerinin yamuk yumuk olmaması ve belli bir düzende görünmesi için gerekmektedir.

İşte bu yüzden makaleleri, yazıları ve içerikleri yayımlamadan önce resimleri boyutlandırma, fotoğrafları boyutlandırma yaparak yayımlamalıdırlar.

Birde özellikle web sitelerde kullanılan temaların görsel özelliklerine göre resim eklenmesi gerekmektedir. Yoksa ne kadar kötü bir görüntüye sahip olacağı bellidir. Çünkü bu durumu ben yaşadım ve tecrübe ettim.

Artık bu resim boyutlandırma programı sayesinde çok daha rahat bir şekilde resimlerimi makalelerime ekleyerek blogumun görsel düzene sahip olmasını sağlıyorum.

Bu program ile resimlerinizi BMP, GIF, JPEG, PNG ve GIFF uzantılarında ayarlayabilirsiniz. Program ingilizcedir ama kullanımı gayet basittir.

Öncelikle aşağıdaki PIXresizer programı yazısına tıklayarak resim boyutlandırma programı olan PIXresizer programını indirin ve bilgisayarınıza kurun. Kurulumu gayet

PIXresizer Programı İndir

Programı kurduktan sonra nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya ve aşağıdaki adımları takip ederek resimlerinizi nasıl boyutlandıracağınızı resimli olarak öğrenebilirsiniz.

Resim Boyutlandırma Programı PIXresizer Kullanımı

PIXresizer programı bilgisayarınıza kurduktan sonra nasıl kullanacağınızı adım adım, tek tek anlatıyorum. Her ne kadar program ingilizce olsada kullanımı kolaydır.

Kurulum sonrasında masaüstünde yer alan PIXresizer programının simgesine tıklayarak açın. Açılan ekranda Work with one file kısmında resimleri boyutlandıracağız. Burada 4 bölüm bulunmaktadır.

Resim Boyutlandırma Programı

1 – Load Picture

Bu kısımda load picture butonuna basarak bilgisayarınızdan boyutlandırmak istediğiniz resmi seçeceğiniz alan burasıdır.

 

2 – Select New Size

Bu kısımda da otomatik boyutların bulunduğu ya da kendi isteğinize göre boyutlandıracağınız kısımdır. Eğer otomatik boyutları kullanmayacaksanız. Maintain aspect ratio kısmını pasif hale getirerek istediğiniz boyutu yazabilirsiniz.

3 – Select File Format

Bu kısımda da resimlerinizi BMP uzantılı resim yapma, GIF uzantılı resim yapma, JPEG uzantılı resim yapma, PNG uzantılı resim yapma ve GIFF uzantılı resim yapma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

4 – Save Picture

Son olarak bı kısımda save picture butonuna basarak boyulandırdığınız resimleri bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Google Ödüllü Anketler Nedir Google Opinion Rewards?

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: