Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır | SEO Önemi?

hacklink nedir
Hacklink Nedir Nasıl Yapılır ve Nasıl Önlenir?
8 Şubat 2019
etiket kullanımı
Etiket Kullanımı Nedir | Tag Kullanımı Nasıl Olmalı?
8 Şubat 2019

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır | SEO Önemi?

Anahtar kelime

Anahtar Kelime Nedir ?

Anahtar kelime, bir yazıyı en kısa ve en net şekilde anlatan sözcük ya da sözcüklerdir. Bu anahtar kelime ya da kelimeler yazacağınız yazılarınızın içeriği hakkında en net ve özlü bilgiyi verecek şekilde seçilmesi gereken sözcüklerdir.

Anahtar kelimenin kullanımı konusu çok önemli bir konudur. Çünkü iç SEO konusudur. Herkes SEO uyumlu yazı yazmak için çabalamaktadır. Burada içeriklerinizi oluştururken seçtiğiniz anahtar kelime kullanımı hakkında SEO açısından önemli bilgiler vereceğim.

Anahtar kelime

Burada anahtar kelimenizi en etkili kullanabileceğiniz Yoast SEO Eklentisi Kullanımı ve Makale Yazımı? eklentisini ya da All İn One SEO Pack Ayarları ve Detaylı Kurulumu eklentisini kurmanızı tavsiye ederim.

Anahtar Kelime Nerelerde Kullanılır?

1 – Anahtar Kelimenizi Yazınızın İçeriğinde Kullanın?

Planladığınız yazılarınızı oluştururken, yazınızın kelime sayısı oranında SEO uyumlu olacak şekilde yazılarınızda anahtar kelimeyi kullanmalısınız. Bu SEO açısından önemlidir. Dikkat etmeniz gereken ise 300 kelimelik bir yazıda 15 – 20 adet anahtar kelimeyi kullanmanız sitenizi spama düşürecektir.

 

2 – Anahtar Kelimeyi Yazınızın URL’sinde Kullanın?

Yazınızı oluştururken yazınızın URL’sinde belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenizi kesinlikle bu URL’de yer vermelisiniz. Çünkü sitenizin Google botları tarafından index almasını bu şekilde sağlarsınız. Buda, sitenize ziyaretçilerin gelmesini sağlayacaktır.

3 – Anahtar Kelimenizi Yazınızın Başlığında Kullanın?

SEO uyumlu bir yazı olması açısından anahtar kelimenizi her oluşturacağınız yazılarınızın başlıklarında kesinlikle kullanmalısınız. Çünkü başlık kısmı arama motorlarında yer görünecektir. Anahtar kelimeniz ile etkili ve dikkat çekecek bir başlık oluşturmanız, sitenize ziyaretçi çekmeniz demektir.

4 – Anahtar Kelimenizi Meta (Açıklama) Bölümünde Kullanın?

Başlık kısmında olduğu gibi yazınızın açıklama bölümü de arama motorlarında kullanıcılara gözükecektir. Bu yüzden burada yapmanız gereken, içeriğiniz hakkında kısa ve öz açıklama belirterek yazınızın ne kadar doyurucu olduğu hakkında kullanıcıya bilgi vererek, kullanıcıları sitenize çekebilirsiniz.

5 – Anahtar Kelimenizi Resim Alt Bölümünde Kullanın?

Yazılarınızda yazılarınızla ilgili kullanacağınız görsellerin alt bölümünde anahtar kelimenizi kullanmalısınız. Çünkü Google sizin sadece yazılarınızı değil görsellerinizi de indexlemektedir. Buda kullanıcı tarafından Google görsellerinden yazınıza ziyaretçi gelmesini sağlayacaktır.

6 – Anahtar Kelimenizi Etiket Bölümünde Kullanın?

Son olarak belirlediğiniz anahtar kelimenizi mutlaka etiket bölümünde kullanmalısınız. Google’de öne çıkması açısından etiketlerinizi oluştururken anahtar kelimeyle oluşturmayı unutmayın.

Anahtar Kelimeler Neden Kullanılır?

Google, Yandex gibi birçok arama motorunda kullanıcılar aradıkları içeriklere ulaşmak için sizin seçeceğiniz anahtar kelimenizin de bu yazılarda geçmesiyle yazınıza kullanıcılar Google’nin indexlemesiyle ulaşması için kullanılmaktadır.

Burada önemli olan sizin doğru anahtar kelimeyle içerik hazırlayarak sitenizde yayınlamanızdır. Bunun içinde aşağıda en kullanılan anahtar kelime sağlayan araçlar başlığından ulaşabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Anahtar Kelimeyi Sağlayan Araçlar?

Aşağıda belirtmiş olduğum adreslerden belirlediğiniz anahtar kelimenizin analizini yapabilir, ya da kendi içeriklerinize uygun anahtar kelimede belirleyebilirsiniz. Burada size en büyük tavsiyem tabiki Google Adwords olacaktır.

1 – Google Adwords

2 – Anahtar Kelimeler Aracı

3 – Semrush

4 – Moz

5 – KWFinder

Bu yazımda makalede anahtar kelimelerin kullanımı, içerikte anahtar kelime kullanımı ile neden kullanılır ve anahtar kelime araçları nelerdir bahsettik umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Anahtar kelime analizi yaparak, yazılarınızı rakiplerinizin üzerine ilk sıraya çıkmasını sağlamak için Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır? yazıma bakmanızı ve tavsiyelere uygun içerikler oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederim.   

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: