Etiket Kullanımı Nedir | Tag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Anahtar kelime
Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır | SEO Önemi?
8 Şubat 2019
seo uyumlu yazı
SEO Uyumlu Yazı Taslağı Hazırlamada 12 Altın Madde?
8 Şubat 2019

Etiket Kullanımı Nedir | Tag Kullanımı Nasıl Olmalı?

etiket kullanımı

Etiket Kullanımı Nedir?

Önce etiket nedir sorusunu cevaplayalım; yazılarınızın yada içeriklerinizin ana düşüncesini ve tüm yazıyı anlatan en küçük parçasıdır. Yani yazılarınızın düşüncesini, ana fikrini anlatan kelimelerdir. Etiket kullanımı da yazılarınızın anahtar kelimeleridir. Etiket kullanımı seo için kullamak zorundasınız.

WordPress etiket ekleme, tag kullanımı, siteye etiket ekleme, sayfaya etiket ekleme ve yazıya etiket ekleme nasıl yapılır, gibi soruları çok duymaktayız. Bu sorular neden sorulmaktadır. Çünkü etiket (tag) kullanımı SEO için önem arz etmektedir.

SEO uyumlu yazı yazmayı bilmiyorsanız SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır | 15 Altın Madde? yazıma bakarak öğrenebilirsiniz.

SEO için herkes yazılarında etiket kullanımı için özen göstermeye çalışmaktadır. WordPress etiket kullanımı, tag kullanımı olarakta bilinmektedir. SEO etiket kullanımı nasıl olmalı, ideal tag kullanımı nasıl olmalı madde madde anlatalım.

Etiket (Tag) Kullanımı Nasıl Olmalı?

etiket kullanımı

1 – Yazılarınızda etikete kesinlikle yer vermelisiniz. Her makalenizde etiket kullanmayı ve yazarlarınızın da etiket kullanmalarını sağlamalısınız.

2 – İçerikleriniz de etiket yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Yani yazınızın içerik kelime sayı yoğunluğuna göre etiket sayınızı belirlemelisiniz.

3 – Etiket sayınız yazılarınızdaki kelime sayısının %3 ile %4 en fazla %5 olmasına dikkat edin. Ne çok yazın ne de az abartılı olmamasına özen gösterin. 100 kelime 3-4, 200 kelime 5-6, 300 kelime 6-7, kelime sayısı çoğaldıkça etiket sayısını azaltın.

4 – Etiketlerinizin yazılarınızın içerisinde de yer almasını sağlayın. Yazınızda anlatacağınız konunuzla alakalı olmasına da dikkat edin. Yazınızla alakalı olmayan etiketler sitenize de zarar verir.

5 – Etiketleriniz yazınızın başlığını ön plana çıkaracak etkili birer etiket olmasını sağlayın. Çünkü etiketler anahtar kelime gibi rol üstlenmektedir.

6 – Google arama motoru ve diğer arama motorları tarafından etiketlerinizin algılanması için yazılarınızda etiketleri dikkat çekecek şekilde yer verin.

7 – Etiketlerinizin meta açıklamalarında da yer almasını sağlamanız sitenizin yararına olacaktır. SEO etiket kullanımı açısından da oldukça önemlidir.

8 – Etiketlerinizi kullanırken aynı etiket üzerinden gitmeyin farklı farklı etiket kullanmaya çalışın ve yazılarınızda da yer vermeyi unutmayın.

9 – WordPress etiket ekleme, sayfaya etiket ekleme, yazıya etiket ekleme ve siteye etiket ekleme yaptıktan sonra bu etiketlere link verebilirsiniz. Bunun simple tags etiketini ekleyerek bunu yapabilirsiniz.

10 – Son olarak yazılarınızı özgün ve doğal olarak oluşturun ve doğru etiket kullanarak yazılarınızın etiketlerden de arama motorlarından index almasını sağlayabilirsiniz.

Makalede doğru etiket kullanılması nasıl yapılır ve içerikte doğru etiket kullanımında nelere dikkat edilir konusuna değindik, umarım faydalı olmuştur.

NOT: Yazılarınızın özgünlük kontrolünü yapmak için Makale Özgünlük Kontrolü Yapmak | Kopyadan Kurtulun? yazıma bakarak yapabilirsiniz.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: