Makale Özgünlük Kontrolü Yapmak | Kopyadan Kurtulun?

site hızı test etmek
Site Hızı Test Etmek 11 Farklı Yol İle Test Edin?
7 Şubat 2019
seo uyumlu makale
SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır | 15 Altın Madde?
8 Şubat 2019

Makale Özgünlük Kontrolü Yapmak | Kopyadan Kurtulun?

makale özgünlük kontrolü

Makale Özgünlük Kontrolü Yapmak?

Makale özgünlük kontrolü yapmak hem Google hemde diğer arama motoru tarayıcıları için önemi oldukça büyüktür. Neden derseniz? Yazılarınızın özgün olması demek, arama motorları açısından yazılarınızın üst sıralara çıkması demektir.

Bir başka deyişle, bir makale yazdınız bu yazınızın başka sitelerde de yazınızın aynısının olması demek yani kopyasının bulunması anlamına geliyor. Bu yüzden de makalenizin kesinlikle arama motorlarında üst sıralara gelmesini beklememelisiniz.

Sebebi ise, en büyük arama motoru Google’den örnek vermek gerekirse google botları tarafından sizin bu makaleniz kopya olarak işlem görmesidir. Bu nedenle sitenizin SEO durumu da etkilenecek.

En önemli konulardan olan, makale özgünlük kontrolü sitenizin hitini bile etkilemektedir. Sitenizin hızını öğrenmek ister misiniz? Site Hızı Test Etmek 11 Farklı Yol İle Test Edin? bu yazıma bakarak sitenizin hızını toplayabilirsiniz.

Google adsense ile reklam almak istiyorsanız? Ki bunu her site sahibi almak ister, o yüzden makalelerinizin özgün olmasına çok çok dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde zaten Google sizin sitenizi Adesense’ye bile kaydetmeyecektir.

Makale Özgünlük Kontrolü Nedir?

Makale özgünlük kontrolü, yazdığınız makalenizin içeriğinin internette daha önce yayınlanmış bir başka makale ile aynı olup olmadığının analiz edilmesidir. Yani makalenizin herhangi bir bölümünün ya da tamamının kopyasının başka sitelerde yayında olup olmaması anlamına gelmektedir.

Makalemin özgün olup olmadığını nasıl anlarım? Yazılarımın özgün olup olmadığını nasıl anlarım? Makalem özgün mü? Yazım özgün mü? gibi sorularınızın cevabı öğrenmek için okumaya devam edin. 

Makale Özgünlük Kontrolü Yapmanın Yolları?

1 – Google arama motorunda yazınızı ( ”  ” ) bu iki kesme işaretinin arasına yazarak arama çubuğunda aratın. Eğer yazınızla eşleşen bir site çıkarsa bilin ki yazınız kesinlikle özgün değildir. Aşağıdaki resme bakarak daha rahat anlayacaksınız.

 Makale özgünlük kontrolü

2 – Makalenizin özgünlük kontrolü için en basit ve çok etkili bir yol olan smallseotools sitesi ile yazılarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Makale kontrol programı çok işinize yarayacaktır. Zaten kullanınca çok iyi anlayacaksınız.

# Siteye girin ve alt bölümde 5 kısımdan oluşan kutu var, bu kutudaki 2,3,4,5 kısımları örnektir. Siz yazınızı 1. kısıma yazarak biraz daha alt kısımda bulunan check plagiarism butonuna basarak yazınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 Makale özgünlük kontrolü

Smallseotools

# Makalenizin kontrolü bitince eğer yazılarınız yeşil olursa makaleniz özgün demektir. Eğer kırmızı olan yerler varsa işte bu yazılarınız özgün değil kopya olduğu anlamına gelmektedir. Neyse ki bunu önceden öğrenebiliyoruz ve böylece yazımızın kırmızı olan yerlerini özgün hale getirebiliriz.

makale özgünlük kontrolü  

# Smallseotools sitesi ile yazılarınızı her zaman kontrol edebilirsiniz. Bu makale yazanlar için inanın harika bir araçtır. O kadar çok işinize yarayacak ki gönül rahatlığıyla sitenizi özgün içeriklerle doldurabilirsiniz. 

Yazılarınızı yayınlamadan yazı kontrol sitesi, makale kontrol sitesi ile içeriklerinizi kontrol ederek makalelerinizi yayımlamanızı tavsiye ederim. Bende bu site ile yazılarımın kopya olup olmadığını kontrol ediyorum.

Böylece yazı kopya kontrolü ve makale kopya kontrolü yaparak işimi sağlama alıyorum.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: