SEO Uyumlu Yazı Taslağı Hazırlamada 12 Altın Madde?

etiket kullanımı
Etiket Kullanımı Nedir | Tag Kullanımı Nasıl Olmalı?
8 Şubat 2019
tanıtım yazısı nedir
Tanıtım Yazısı Nedir | Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?
8 Şubat 2019

SEO Uyumlu Yazı Taslağı Hazırlamada 12 Altın Madde?

seo uyumlu yazı

SEO Uyumlu Yazı Taslağı?

SEO uyumlu yazı, SEO uyumlu makale, SEO uyumlu tanıtım yazısı, SEO uyumlu içerik ve SEO uyumlu yazı taslağı nasıl hazırlanır? gibi soruları SEO uyumlu yazmaya çalışan herkesin sorduğu ve cevabını aradığı sorulardır. İşte tüm bu sorulara burada cevap bulacaksınız.

SEO uyumlu yazı nasıl yazılır SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır | Olmazsa Olmaz 15 Madde yazımda tek tek anlatmıştım. Burada ise orada bulunan tek başlığın daha genel açıklamasını bulacaksınız.

SEO uyumlu yazı yazmanız için size önerim Yoast SEO eklentisini kurmanızdır. Çünkü SEO uyumlu yazı yazmanızda size çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu eklentinin kurulumu için WordPress Yoast SEO Eklentisi Ayarları ve Kurulumu? yazıma bakabilirsiniz.

A – SEO Uyumlu Yazı Taslağı Neden Hazırlanmalı?

Herhangi bir hedefiniz ve hedef kitleniz yoksa vede Google tarafından index almasını istiyorsanız direk düz yazı yazabilirsiniz. Böylece yazınız hiçbir kimseye ulaşmaz ve Google tarafından da diğer arama motorlarınca da index almayacaktır.

Düz yazı yazarak bir taslak oluşturmadan vede düzensiz olan yazılarınızı Google anlayacaktır. Google imla kurallarınıza bile dikkat edeceğini unutmayın. Anlayacağınız yazılarınızı anlaşılır ve SEO uyumlu yazmak durumundasınız.

Ama bir hedefiniz ve hedef kitleniz var ise o zaman aşağıda belirttiğim SEO uyumlu yazı yazarak Google ve diğer arama motorları tarafından index alırsınız hemde kullanıcılarınıza daha rahat ulaşabilirsiniz.

Google ve diğer arama motorlarında yazılarınızın index almasını istiyorsanız yazılarınızı SEO uyumlu olarak yazmak durumundasınız. SEO uyumlu yazılarınız hem sitenizin hitini arttıracak hemde yazınızın arama motorlarında üst sıralarda yer alması sağlayacaktır.

SEO uyumlu yazı yazmanız için yazı taslağınızı oluştururken aşağıda belirttiğim 12 altın maddeye uygun olarak yazılarınızı hazırlayıp hedefinize ulaşabilirsiniz.

B – SEO Uyumlu Yazı Taslağı Nasıl Hazırlanır?

seo uyumlu yazı

SEO uyumlu makale, SEO uyumlu içerik, SEO uyumlu bir yazı ve SEO uyumlu tanıtım yazısı gibi yazılarda, SEO uyumlu olarak yazı taslağı hakkında yazacaklarım hepsinde geçerlidir. Hepsinde de amaç, hedef SEO uyumlu yazı olacak şekilde hazırlayıp, yayınlamaktır.

SEO uyumlu bir yaz yazmaya başlamadan önce yazacağınız yazı ile ilgili bir taslak oluşturmalısınız. Bu taslakta yer alması gerekenler SEO uyumlu yazı için olması gerekenlerdir. SEO uyumlu bir yazı taslağı oluştururken yapılması gerekenler;

1 – SEO uyumlu yazı taslağı için yazılarınızın konusunu belirleyin?

Yazınıza başlamadan önce ilk yapmanız gerekenlerden biride yazınızın içeriğinin ne olacağı konusunu netleştirmelisiniz. Çünkü diğer argümanları oluşturabilmeniz için vede diğer safhaya geçebilmeniz için bu şarttır.

2 – SEO uyumlu yazı taslağı için yazılarınızın anahtar kelimesini belirleyin?

Konunuzu belirledikten sonra yazınızın birçok cümle ve paragrafında, URL’sinde, başlığında, meta açıklamasında, etiketinde ve görsel alt metninde yer alacak olan anahtar kelime seçiminiz, SEO açısından çok önemlidir.

Anahtar kelime hakkında daha geniş bilgi edinmek için Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır | SEO Önemi? yazıma bakabilirsiniz.

3 – Yazılarınızın içeriğindeki konuyla ilgili etiket belirleyin?

Yazınızın konusu belli anahtar kelimede hazır şimdi ise etiketleri belirlemelisiniz. Peki ama nasıl belirlemeliyim diyorsunuz. Yazınızın içeriğinde kullanacağınız en çok kelimelerden seçmelisiniz.

Etiketler hakkında daha geniş bilgi edinmek için Etiket Kullanımı Nedir | Tag Kullanımı Nasıl Olmalı? yazıma bakabilirsiniz.

4 – SEO uyumluu yazı taslağı için yazılarınızın konusuna uygun görsel belirleyin?

Yazılarınızda kesinlikle yer vermeniz gereken bir diğer argüman da görsel olmalıdır. Yazılarınızın içeriği ile alakalı, dikkat çekecek ve kullanıcıyı cezbederek devamlı sitenize çekecek görseller belirlemelisiniz.

5 – İçeriğinizin görsellerinin alt metninde anahtar kelimeye yer verin?

Yazılarınızın içeriğine uygun seçmiş olduğunuz görsellerinin alt metninde anahtar kelimeye yer vermeniz SEO açısından uyumlu önemlidir. Şöyle ki, görsellerinizin index almasıyla kullanıcıların sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz.

6 – SEO uyumlu bir yazı taslağı için yazılarınızın başlığında anahtar kelimeye yer verin?

Oluşturacağınız yazıların içeriklerinde başlık belirlerken anahtar kelime ile birlikte belirlemelisiniz. Çünkü, SEO uyumluluğu açısından olmak zorundadır.

7 – İçeriğinizin ilk paragrafında anahtar kelimeye yer verin?

Yazılarınızı SEO uyumlu olması için yazılarınızın ilk paragrafının içerisinde kesinlikle anahtar kelimelerinize yer vermelisiniz.

8 – İçeriğinizin içindeki H1 ve H2 başlıklarında anahtar kelimeye yer verin?

Her yazının başlığı olduğu gibi sizin yazılarınızın da bir başlığı olacaktır. İşte bu yazı içerisinde yer vereceğiniz başlıklar özellikle H1 ve H2 olacağından burada anahtar kelimelerle oluşturmanız SEO açısından önemlidir.

H1 ve H2 vede H3, H4, H5, H6 konusunda daha geniş bilgi edinmek için H Etiketi Nedir? H1,H2,H3,H4 H5,H6 Etiketlerinin Kullanımı? yazıma bakabilirsiniz.

9 – İçeriğinizin meta açıklamasında anahtar kelimeye yer verin?

Yazılarınızın ve içeriklerinizin SEO uyumu açısından metanıza yazacağınız açıklamanızda anahtar kelimeye yer vermeyi unutmayın.

10 – İçeriğinizin URL’sinde anahtar kelimeye yer verin?

Google arama motoru yada diğer arama motorları tarafından yazılarınızın index alması için yazılarınızın URL’sinde anahtar kelime kesinlikle olmalıdır. Kullanıcıların yazılarınızın URL’sinde yer vereceğiniz, anahtar kelime ile yazılarınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

11 – İçeriğinizin paragraf ve cümlelerde etiketleri kullanın?

Etiketler yazınızda en çok kullandığınız kelimelerden oluşturmalısınız. Yazılarınızda da etiketlerinizi doğru orantılı ve anlamlı cümleler içinde mantıklı konumlandırarak kullanmalısınız.

12 – İçeriğinizin etiketler bölümünde anahtar kelimeye yer verin?

Belirlemiş olduğunuz etiketler içinde anahtar kelimeye de yer vermelisiniz. SEO açısından önemli bir konuda etiketlerinizin içerisinde anahtar kelimenizin de yer almasıdır.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: