Site Hızı Test Etmek 11 Farklı Yol İle Test Edin?

eror 404 not found
Eror 404 Not Found Hatası ve Çözümü | WordPress?
7 Şubat 2019
makale özgünlük kontrolü
Makale Özgünlük Kontrolü Yapmak | Kopyadan Kurtulun?
7 Şubat 2019

Site Hızı Test Etmek 11 Farklı Yol İle Test Edin?

site hızı test etmek

Site Hızı Test Etmek?

Site hızı test etmek ister misiniz? Tabi ki de istersiniz. Neden istemeyesiniz ki. Bu sizin web sitelerinizin faydasına olacak bir durumdur. Çünkü, sitenizin hızının hangi durumda olduğunu bilmeniz sizin avantajınıza olacaktır.

Web siteler için ilk açılış hızı arama motorlarında özellikle de google arama motorlarında bu hız çok büyük önem taşımaktadır. Her site sahibi google arama motorunda en üst sıraları almak ister. Eminim sizlerde sitenizin üst sıralarda olmasını istersiniz.

Google’de üst sıralara gelmek için kesinlikle sitenizin hız seviyesi belirli bir seviyede olması gerekmektedir. İşte tam da bunun için web sitenizin hız testini yapmalısınız.

Sizlere site hızı test etmek için 11 adet yol göstereceğim. Bu 11 yolda sitenizin mevcut olan hızını test ederek, varsa hatalarını görüp tekrar sitenizi toparlayıp hızlı hale getirebilirsiniz. Böylece sitenizi arama motorlarında istediğiniz yere getirebilirsiniz.

Sitenizdeki yazılarınızın özgün olup olmadığını bilmek ister misiniz? Makale Özgünlük Kontrolü Yapmak | Kopyadan Kurtulun? yazıma bakarak kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımda web sitenizin hızı hakkında bilgi edinebileceğiniz, site hızı test aracı, site hızı test sitesi, site hızı ölçen araçlar ve site hızı ölçen siteler hangileri olduğunu sizlere araştırdım.

Şimdi site hızı test etmek için 11 adet yola geçelim. Sitemizin hızını test ederek, hızımı ayarlayıp, rakiplerimizin bir adım önüne geçelim.

Site Hızı Test Etmek İçin 11 Adet Yol ile Google Site Test Edin?

1 – Google PageSpeed Insights

Resmin altında bulunan Google PageSpeed Insights yazısını tıklayarak sitenizi test edebilirsiniz. Bu site hız test aracı google tarafından sunulan bir hizmettir. Sitenizi burada hem masaüstü hızını hemde mobil hız durumunu öğrenebilirsiniz.

Burada sitenizin hız ölçümü bittikten sonra sitenizin masaüstü ve mobil hızı ile ilgili size sonuçlar gösterecektir. Birde hız konusunda yapmanız gerekecek iyileştirmeler hakkında da bilgi verecektir.

Google tarafından siteniz ile ilgili yapmanız gereken önerileri yaparak sitenizin hızını daha ileri seviyelere taşıyarak arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz.

Site hızı test etmek 

Google PageSpeed Insights

2 – WebPageTest

Bu web site hız test aracı siteniz hakkında çok detaylı bilgiler vermektedir. Sitenizin testini yapınca sizde göreceksiniz. Mesela sitenizi hangi unsurların daha yavaşlattığını burada yapacağınız test ile net bir şekilde görebilirsiniz. Bu sayede sitenizin eksiklikliklerini ve hatalarını görerek daha hızlı olması için iyileştirmeler yapabilirsiniz.

 Site hızı test etmek

WebPageTest

3 – GTmetrix

Bu web site hız test aracı siteniz ile ilgili iki farklı hız test aracı sonuçlarının bilgisini verir. Çıkan sonuçlara göre sitenizde yapmanız gereken iyileştirmeleri de size bildirmektedir. Böylece sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz.

 Site hızı test etmek

GTmetrix

4 – Pingdom Website Speed Test

Bu son web site hız test aracı ise, sitenizin ilk açılış hızını size detaylı olarak sunar. Burada sitenizin testini yaptığınızda sitenizle ilgili ne kadar detaylı bir sonuç çıkaracak göreceksiniz. Birde bu araç geçmişte yapılan analizleri de size sunmaktadır. Böylece karşılaştırmalı bir analaiz yapabilirsiniz.

 Site hızı test etmek

Pingdow Website Speed Test

5 – Neustar Free Load Testing & Performance Test

Diğer bir araçta Neustar Free Load Testing aracıdır. Bu araçta ücretsiz olarak web sitenizin performasını test edebilirsiniz.

 Site hızı test etmek

Neustar Free Load Testing & Performance Test

6 – Web Page Analyzer

Web sitenizin sayfalarının hızını ve yükleme sürelerini analiz ederek öneriler sunmaktadır. Böylece web sitetenizin analizini yaparak, performansını yükseltebilirsiniz.

 Site hızı test etmek

Web Page Analyzer

7 – Load Impact

WordPress web sitenizin performansını simüle edebileceğiniz bir araçtır. Sitenizin yük testini ve performansını test edebilirsiniz.

 Site hızı test etmek

Load Impact

8 – Octa Gate Site Timer

Diğer bir araçta Octa Gate Site Timer aracıdır.

 Site hızı test etmek

Octa Gate Site Timer

9 – Yslow

Web sayfalarınızı geliştirmek ve performansa yönelik öneriler sunmaktadır.

 Site hızı test etmek

Yslow

10 – Show Slow

Web sitenizi geniş ve kapsamlı olarak test ederek performansınızı ayarlayabilirsiniz.

 Site hızı test etmek

Show Slow

11 – Free Speed Test

WordPress web sitenizin hızını ve yüklenme süresini test edebilirsiniz.

Site hızı test etmek

Free Speed Test

Web site hızımı nasıl test ederim, web site hızımı nasıl ölçerim, sitemin google hızını nasıl öğrenirim, google site test için bu sitelere girerek Url’nizi yazıp test yapabilirsiniz.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: