Site Trafiği Arttırma, Organik Hit Arttırma Yolları | Yanlışları?

Google gibi getir
Google Gibi Getir Nasıl Yapılır | Hatası ve Çözümü?
8 Şubat 2019
Anahtar kelime analizi
Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?
8 Şubat 2019

Site Trafiği Arttırma, Organik Hit Arttırma Yolları | Yanlışları?

site trafiği arttırma ve organik hit arttırma

Site Trafiği Arttırma, Organik Hit Nedir?

Organik hit, kullanıcıların bizzat kendi rızalarıyla ve istekleri ile siteleri doğal yollar vasıtasıyla arama yaparak girdikleri ziyaret sayısıdır. Site trafiği arttırma ve Google organik hiti arttırmak için kullanıcıları sitemize doğal yollarla ziyarete çekmelisiniz.

Site ziyaretlerinin organik olması çeşitli kriterlere bağlıdır. Bu kriterler;

1 – Ziyaret kaynağı

                  a) – Kullanıcı arama motoru kelime aratarak gelmesi

                  b) – Doğrudan giriş 

                  c) – Yönlendirme ile giriş

2 – Sitede kalma süresi

3 – Ziyaret edilen sayfa çeşitliliği

4 – Sitede gezilen sayfa sayısı

Organik hit arttırmak, site hiti arttırmak, site trafik arttırma nasıl yapılır, organik hit nasıl sağlanır, organik hit kasma, ücretsiz organik hit, organik hit arttırma programı, organik hiti arttırma nasıl sağlanır, organik hit siteleri, site hit, site hiti arttırma, site hiti arttırma yöntemleri, web site hiti arttırma ve blog hiti arttırma gibi sorulara bu yazımda cevap bulacaksınız.

A – Site Trafiği Arttırma ve Organik Hit Elde Etme Yolları?

Site hiti arttırmak, blog hiti arttırmak, web site hiti arttırmak ve site trafiğini arttırmak için aşağıda belirttiğim tüm hit arttırma yöntemlerini kullanarak web siteniz hem Google’de sitenizin üst sıralara çıkar hem de siteniz trafik alarak organik hitiniz yükselecektir.

1 – Anahtar Kelime Kullanımı?

Anahtar kelime kullanımı SEO açısından en önemli konulardan bir tanesidir. Yazınızda kesinlikle anahtar kelime kesinlikle bulunmalıdır. Anahtar kelime kullanımı için Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır | SEO Önemi yazıma bakarak geniş bilgi edinebilirsiniz.

Site trafiği arttırma ve Google organik hiti arttırmada kullanacağınız anahtar kelime için en büyük arama motoru olan Google’den yardım almalıyız. Çünkü Google bize en çok aratılan kelimeleri sunacaktır.

Örneğin, Google arama motorunda ”site trafik arttırma” yazarak aratın ve sayfanın en altına inerek ilgili aramalar yani kullanıcılar tarafından en çok aranan kelimeleri Google bize gösterecektir.

Site trafiği arttırma 

Google sayesinde bu en çok kullanılan kelimeleri sizde yazılarınızda yer vererek site organik hitinizi arttırabilirsiniz. Bu sayede anahtar kelimelerinizin yelpazesini geniş tutabilirsiniz.

Yani bir örnekle açıklamak gerekirse, aşağıdaki kelimeleri bu yazımın içerisinde en az iki kez yer vererek kullandım. Bu sayede sitemin Google hiti artmasında çok büyük yardımcı olduğunu belirtmek isterim.

Anahtar Kelime Destekleyici Yelpazesi

 • Site hiti
 • Site hiti arttırma
 • Site hiti arttırma yöntemleri
 • Organik hit siteleri
 • Organik hit arttırma programı
 • Organik hiti arttırma nasıl sağlanır
 • Organik hit
 • Organik hit arttırma
 • Organik hit nedir
 • Organik hit nasıl sağlanır
 • Organik hit kasma
 • Ücretsiz organik hit
 • Site trafiği arttırma
 • Site trafik arttırmak
 • Web site hiti arttırma
 • Blog hiti arttırma
 • Site hiti nasıl arttırılır
 • Site trafiği arttırma

Hit arttırma anahtar kelimelere ek olarak bu kelimelere yazımın içerisinde yer vererek arama motorlarında kullanıcıların sitemi daha geniş yelpazede ulaşmalarını sağlayarak, web site hiti bu sayede artacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken kelimeleri kullanmış olarak kullanmamaktır. Yani kullanacağınız kelimeleri, yazınızın yapısına ve anlam bütünlüğüne uygun yerlere koyarak yazmalısınız. 

2 – Potansiyel Arttırarak Organik Hit Arttırma

İlk önce Google Search Console kayıt olmalı ve sitenizi tanıtmalısınız. Site Haritası Oluşturmak ve Google Kayıt Olmak?  yazıma bakarak kayıt olabilirsiniz.

Daha sonra sitenizin resminin üzerini tıklayın ve açılan sayfada Arama Trafiği>>Search Analytics sekmesinden sayfanın alt kısmında yer sorgular başlığı altında sitenizin en çok tıklama alan anahtar kelimeler sıralanacaktır. 

Site trafiği arttırma

 1. sırasında yer alan anahtar kelimelerinizin sağ tarafında organik site hiti trafik sayısını göreceksiniz. Burada yapmanız gereken alt sıralarda yer alan ve trafiği düşük olanları yükseltmek. 

Buradan anahtar kelimelerinizin arama motorlarındaki sitenize ziyaret eden kullanıcıların organik hit sayısını inceleyerek, sitenizi Google’nin bu hizmeti sayesinde yazılarınızı nasıl oluşturacağınızı belirleyebilirsiniz. SEO Uyumlu Yazı Taslağı Hazırlamada 12 Altın Madde? yazıma bakarak yazı taslağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

3 – Sosyal Medya

Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan servislerdir. Bu servisler sayesinde sizde web sitenize trafik çekebilirsiniz. Sosyal medya gücünü kesinlikle kullanmalısınız. 

Burada dikkat etmeniz gereken sosyal medyayı nasıl etkili kullanacağınız ve trafik hitinizi nasıl arttıracağınızdır. Sosyal medyayı kullanmayı etkili kullanmak için Sosyal Medyada Etiket Kullanımı Nasıl Yapılır? yazıma bakabilirsiniz.

4 – Backlink Alın?

Backlink sitenize başka sitelerden gelen bağlantılardır. Backlink çok önemli ziyaretçi çekme yoludur. Backlink yaparken dikkat etmeniz gereken backlink alacağınız sitelerin hitinin yüksek olması gerekmektedir. Birde alakasız sitelerden sitenize backlink almanız sitenize zarar verir.

Backlink hakkında bilgi edinmek için Backlink Nedir Ne İşe Yarar | Dofollow-Nofollow? yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

5 – Dikkat Çekici Başlık Kullanın?

Yazılarınızı ve makalelerinizi oluştururken yapmanız gereken dikkat çekici ve ilgi uyandıracak başlık oluşturup yazılarınızı yayınlamanız sitenize trafik almanın bir başka yoludur.

Özellikle arama motorlarında görüleceği için başlıklarınızı kullanıcılara hitap edeceğinden, başlık seçiminizi sıradan ve baştan sağma bir başlık oluşturmamalısınız. 

6 – Site İçi Link Ekleyin?

Site içi linkleme yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Sitenizin SEO’su içinde çok önemli bir araçtır. Sitenizdeki birbiriyle alakalı yazıları site içi linkleme yaparak birbiriyle bağlantılı oluşturmanız Google botları içinde büyük kolaylık olacaktır.

Sitenizin SEO’sunun iyi olması demek sitenizin arama motorlarında sıralamasının üst sıralara gelerek ve site hiti artacaktır.

7 – Misafir Yazarlara Yer Verin?

Sitenize bir misafir yazarlık bölümü oluşturun ve misafir yazarların yazılarını sitenizde yayınlayın. Bu sitenizden başka siteye backlink gitmesi demektir. Ama bunu uzun vadede düşünürseniz sitenize çok faydası olacağını da belirmek isterim.

Burada dikkat etmeniz gereken misafir yazarların yazılarının kaliteli olması, yazıda spam linklerin olmaması ve kopya içerikten oluşmamasına dikkat etmelisiniz.

8 –  Misafir Yazarlık Yapın?

Yukarıdaki misafir yazarlığın tam tersidir. Bu sefer siz misafir yazar olarak başka sitelerde yazılarınızı yayınlayınız. Burada şöyle düşünebilirsiniz? Neden başka sitelere yazılarımı vereyim ki diyorsunuz. Böyle düşüncelere kesinlikle kapılmayın. Sitenizle alakalı yazılara yer veren sitelerde misafir yazarlık yapın.

Sitenizin backlink almasını ve sitenizin trafiğinin bu yolla yaparak google tarafından da siteniz çok olumlu görüneceğini unutmayın. Misafir yazarlık yapacağınız sitelerin hitinin yüksek olmasına dikkat edin. Ne kadar çok hiti yüksek olursa sitenize o kadar çok kullanıcı ziyarete gelecektir.

9 – E-Mail Aboneliği ve Listesi Oluşturun

E-mail aboneliği ile sitenize gelen ziyaretçilerinizi sitenize abone olmalarını sağlamalısınız. Bu şekilde kullanıcılara yazılarınızı e-mail yoluyla ulaştırarak sitenize bir trafik oluşturabilirsiniz. 

E-mail aboneliği oluşturmak için Mailchimp Kullanımı ve WordPress’e Entegresi?  yazıma bakarak yapabilirsiniz. 

10 – Özgün ve Kaliteli İçerik Oluşturun

Yazılarınızı, makalelerinizi hazırlarken kopyadan uzak, kaliteli ve özgün olarak hazırlayıp yayınlamalısınız. Aksi takdirde yazılarınız Google’de istediğiniz yere gelmeyecek ve site trafiğinizin hiti çok zarar görecektir. Bu yüzden başy-tan söyleyeyim boşa kürek çekmeyin.

Birde yazılarınızı kesinlikle SEO uyumlu yazmaya özen gösterin. SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır |  15 Altın Madde? yazıma bakarak nasıl SEO uyumlu yazı yazılır öğrenebilirsiniz.

11 – Sitenizin Hızlı Olmasına Dikkat Edin?

Sitenizin temeli sağlam olması ve hızlı olması Google arama motorlarına direk etki yapan en önemli etkenlerden bir tanesidir. SEO içinde olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Bu yüzden aşağıdaki 3 maddeye dikkat etmenizi tavsiye ederim.

1 – Sitenizi kuracağınız ana serverinizin kaliteli bir hosting firması olmalıdır. Hosting firmanızın kalitesi sizin sitenize etkisi elbette olacaktır. En İyi Yerli Hosting Firmalar Hangileridir? ile En İyi Yabancı Hosting Firmalar Hangileridir? yazıma bakabilirsiniz.

2 – SEO uyumlu ve hızlı temaya sahip olmalısınız. Temalar hakkında Seo Uyumlu WordPress Temalar 10+ Themes? yazıma bakarak bilgi edinebilirsiniz.

3 – Sitenize ekleyeceğiniz bazı eklentiler ile sitenizi hızlandırabilirsiniz. Bunlar sitenizde olması gereken eklentilerdir. WordPress Eklentileri Her Sitede Olması Gereken Eklentiler?  yazıma bakarak sitenize yükleyebilirsiniz.

B – Web Site Organik Hiti Arttırma ve Site Trafiği Arttırmak İçin Yapılan Yanlışlar?

1 – Organik hit arttırma programları kullanarak sitenizin organik hitini arttırabilirsiniz. Ama bu program ile sahte organik hit arttırma anlamına geleceğinden zamanla site trafik hitiniz inanın çok zarar görecektir.

2 – Organik hit siteleri kullanarak site hit arttırmak için oluşturdukları havuzdaki siteleri birden kullanıcıya gösterip tıklanmasıyla oluşan sahte organik hitlerdir. Bir diğer adıda ücretsiz organik hit birde paralı alanlar bile olduğu söyleniyor.  

Bu yollara başvurarak emeklerinizi boşa gitmesine izin vermeyin. Çünkü bot ve program kullanarak sitenize sahte organik hit sağlayarak site trafiğinizi arttırmanız sitenize kalıcı zararlar vereceğini unutmayın.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

5 Comments

 1. Aykut dedi ki:

  Emeğinize sağlık faydali bir yazı olmuş.

 2. ArmArk dedi ki:

  google da başka birşeyler ararken rastladım emeklerinden ötürü teşekkür ederim

 3. serdar dedi ki:

  teşekkürler

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: