Gravatar Profil Resmi Yüklemek Nasıl Yapılır | Tıkla Öğren

google analytics
WordPress’te Google Analytics Kodu Ekleme Nasıl Yapılır?
6 Şubat 2019
Wordpress yazı içerisine link koyma
WordPress Yazı içerisine Link Koyma | Nasıl Yapılır?
6 Şubat 2019

Gravatar Profil Resmi Yüklemek Nasıl Yapılır | Tıkla Öğren

gravatar

Gravatar Profil Resmi Yüklemek?

Gravatar profil resmini neden eklemeliyim? Neden mi? Hemen anlatayım; Gravatar üzerinden sizin profil resmi oluşturarak sitenizde her yazınızın altında ya da sitenizin istediğiniz bir yerinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Birde internette diğer wordpress sitelerde yapacağınız yorumlarda da sizin profil resminizin olduğunu göreceksiniz.

Yani anlayacağınız size sadece sitenizde özel ya da size özel bir uygulama profil resmi değildir. Burdan da anlaşılacağı üzere sizin internette herkes tarafından görülen sitenizin profil resminin reklamını da Gravatar sayesinde yapmış olacaksınız.

Üstelik bu uygulama wordpress üretici bir firmanın uzantısı olan Gravatar profil resim oluşturmayı ücretsiz olarak bizlere sunmaktadır. WordPress profil resmi yüklemek için başlayalım.

Sitenizinde temasını seçmediyseniz wordpress en iyi seo uyumlu temalara WordPress Ücretsiz Tema En Çok Kullanılanlar | Hızlı 30+ yazıma bakarak temanızı seçebilirsiniz.

Gravatar Profil Resmi Yüklemek Nasıl Yapılır Hemen Başlayalım?

1 – İlk önce BURADAN TIKLAYARAK siteye gidip kayıt olabilirsiniz. Burada önemli olan husus gravatara kayıt olacağınız esnada sizden E-mail’inizi isteyecek ve oraya sitenizi kurduğunuz E-mail adresinizi girmeniz gerekmektedir.

# Admin Paneli>>Ayarlar>>Genel>>E-Posta sekmesinde bulunan E-mail olmasına dikkat edin aksi takdirde işlem gerçekleşmeyecektir.

# Create your own gravatar (kendi gravatar’ı yarat) butonuna basarak My Gravatars (gravatarlarım) sayfasına geçin.

gravatar

2 – My Gravatars bölümünde en alt kısımda bulunan Add a new image butonu ile profil resminizi yükleyebilirsiniz.

gravatar

3 – Bu kısımda Upload new butonuna basın.

gravatar

4 – Dosya seç butonuna basarak bilgisayarınızda bulunan profil resmi yapacağınız fotoğrafı seçerek, sonraki butonuna basın.

gravatar

5 – Açılan sayfada fotoğrafınızı kırpmanız istenmektedir. Fotoğrafınızı sistemin istediği şekilde ayarlayarak crop image butonuna basarak kırpmayı sonlandırın.

6 – Bu kısımda size uygun seçeneği seçerek Set Rating butonuna basarak devam edin

G : Bu resim, herhangi bir kitle türü ile tüm web sitelerinde görüntülemek için uygundur.

PG : Bu arazi, kaba hareketler, kışkırtıcı giyinmiş kişiler, daha az küfürlü sözler veya hafif şiddet içerebilir.

R : Bu resim sert küfür, yoğun şiddet, çıplaklık veya sert uyuşturucu kullanımı gibi şeyler içerebilir.

X : Bu resim, sert cinsel görüntü veya aşırı rahatsız edici şiddet içerebilir.

gravatar

7 – Açılan yeni sayfada sitenize ait olan E-mail‘inizi seçerek artık gravatar profil resminiz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

gravatar

8 – En üst kısımda bulunan My Profile sayfasına gelerek bilgilerinizi girip profili kaydet butonuna basın ve son sekme olan websites sekmesine geçin.

9 – Websites bölümünde Add WordPress.com Site butonunu tıklayın zaten siteniz alt kısımda çıkacaktır. Sitenizi seçerek sayfaya ekleyin. Hepsi bu kadar.

gravatar

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: