WordPress 404 Hatası Çözümü Nasıl Yapılır | Kesin Çözüm

Wordpress kalıcı bağlantı ayarları
WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır | .html Yapma
6 Şubat 2019
Site haritası oluşturmak
Site Haritası Oluşturmak ve Google Kayıt Olmak | Sitemap
6 Şubat 2019

WordPress 404 Hatası Çözümü Nasıl Yapılır | Kesin Çözüm

WordPress 404 Hatası?

WordPress 404 hatası veriyor, sitem 404 hatası veriyor, 404 not found nedir, 404 sayfa bulunamadı hatası çözümü nasıl yapılır işte bu sorularınıza bu yazımda cevap bulabileceksiniz.

WordPress yazılar tıklanınca 404 hatası veriyor ise, bu problemi nasıl ortadan kaldırırız, bu durumu nasıl düzeltiriz onu anlatacağım.

WordPress sitenizde yalnızca yazılarınız 404 hatası veriyorsa, ana sayfanızda içerikleriniz görünüyor ama yazılarınızı, makalelerinizi tıkladığınızda 404 hatası alıyorsanız, çok yüksek ihtimal ile sorun kalıcı bağlantı ayarları sorunlu olabilir bu yüzden şimdi size iki yol anlatacağım: 

WordPress 404 Hatası Veriyor Çözümü 1. Yol (WordPress 404 Not Found)

WordPress Admin Paneli >> Ayarlar >> Kalıcı Bağlantı Ayarları sekmesine gidin. Açılan sayfada hiçbir değişiklik yapmadan değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın.

wordpress 404 hatası

Böylece kalıcı bağlantı ayarlarınızı güncellemiş ve .htaccess dosyasını yeniden yazdırmış olacaksınız. Genellikle bu sorununuzu çözecektir.

Not: Resimde gördüğünüz kalıcı bağlantı ayarları iç SEO için en doğru kalıcı bağlantı ayarıdır. WordPress sitenizi ya da blogunuzu yeni kurduysanız ve henüz içeriklerinizi girmediyseniz bağlantı ayarlarınızı resimde gördüğünüz gibi sadece yazı ismi olarak seçebilirsiniz.

Ya da SEO uyumlu kalıcı bağlantı ayarı yapmak için WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır? yazıma bakarak yapabilirsiniz.

Dikkat: WordPress sitenizde ya da blogunuzda içerikleriniz var ise içerikleriniz belirli bir Google sıralamasına sahip olacağından kesinlikle var olan kalıcı bağlantı ayarlarınızı değiştirmeyin!

Çünkü sitenizde ya da blogunuzda bulunan tüm yazılarınızın URL yapısının değişmesine sebebiyet vereceğiniz anlamına gelecektir. Bu da arama motorlarında var olan yazılarınızın tıklanıldığı zaman URL yapısını değiştirmeniz durumunda 404 hatası verecektir. Böyle bir durum sitenizin Google sıralamasını ve SEO açısından büyük kayıplara sebep olacaktır.

WordPress Yazılar 404 Hatası Veriyor Çözümü 2. Yol (WordPress 404 Not Found)

Hala yazılarınız yukarıdaki yöntemi yaptığınız halde düzelmediyse ve WordPress tüm yazılar 404 hatası veriyor ise, aşağıda vereceğim diğer yolu deneyebilirsiniz;

Filezilla ile sitenizin uzaktan sunucusuna bağlanın ya da Yoast SEO eklentisi kullanıyorsanız WordPress Admin Paneli >> SEO >> Araçlar >> Dosya Düzenleyicisi >> .htaccess dosyası kısmına gelin ve aşağıda verdiğim kodu bu dosya içerisine ekleyin;

# BEGIN WordPress

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^index\.php$ - [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]

</IfModule>

# END WordPress

 

Tavsiye: Yoast SEO eklentisini kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Çok faydasını göreceksiniz. WordPress Yoast SEO Eklentisi Ayarları ve Kurulumu? yazıma bakarak kurulumunu yapabilirsiniz.

Yoast SEO eklentisi kurulumu sonrası kullanımı içinde Yoast SEO Eklentisi Kullanımı ve Makale Yazımı? yazıma bakabilirsiniz.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: