WordPress Yazı içerisine Link Koyma | Nasıl Yapılır?

gravatar
Gravatar Profil Resmi Yüklemek Nasıl Yapılır | Tıkla Öğren
6 Şubat 2019
Wordpress iletişim formu oluşturma
WordPress iletişim Formu Oluşturma | Html Kodu?
6 Şubat 2019

WordPress Yazı içerisine Link Koyma | Nasıl Yapılır?

Wordpress yazı içerisine link koyma

WordPress Yazı içerisine Link Koyma?

WordPress yazı içerisine link koyma işlemini artık her site sahibinin yapması gereken bir gerekliliktir. Sayfa ve yazı içi link vermek nedir? diye sorarsanız, hemen açıklayayım. Uzun içerikli oluşturmuş olduğunuz yazılarınızı sayfanın en başına listeler yaparak, kullanıcıların yazının istenilen kısmına kısa yoldan ulaşmasıdır.

Hepimizin de bildiği gibi seo oldukça önemli bir konudur. Bu WordPress yazı içerisine link koyma işlemi seo açısından da çok büyük önemi olduğunu söylemek isterim. Çünkü Google artık sayfa içi link verenleri daha çok seviyor. Yazılarınızın üst sıralara gelmesini link vererek sağlayabilirsiniz.

WordPress yazı içerisine link koyma işlemini yaparak kullanıcıların da rahat kullanımını sağlamaktasınız. Yani ziyaretçilerinizin sitenizde rahat dolaşmasını sağlayarak kalıcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Buda sitenizin trafiğinin artması demektir.

Burada WordPress yazı içi link koyma işlemini 2 şekilde yapabilirsiniz. Birincisi html kod kullanarak, ikincisi de Table of Contents Plus eklentisini kullanarak yazı içi link verme işlemini yapabilirsiniz. Burada birinci yolu göstereceğim. Eklenti ile yapmak isteyen ikinci yol olan WordPress Sayfa İçi Link Verme Eklentisi Ayarları? yazıma bakarak yapabilirsiniz.

WordPress Yazı içerisine Link Koyma | Nasıl Yapılır?

HTML Kod Kullanarak Wordpress Yazı içerisini Link Koyma?

Wordpres yazı içerisine link koyma işlemini kodlama ile yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız için görsel kullanarak sizlere anlatacağım.

1 – Yazılarınızı yazdığınız yeni yazı sayfası açın. Burada içeriklerinizi görsel alana ekleyerek yazılarınızı yayınlıyorsunuz. İşte burada link vermek için html kodumuzu metin alanından yapacağız. Metim yazısı yoksa 3 nokta olan kısmı tıklayın ve Html olarak düzenle başlığını tıklayarak yapabilirsiniz.

wordpress yazı içerisine link koyma

2 – Metin kısmında sayfanın başındaki listenizden hangi başlık alt başlığa gidecekse aşağıda vermiş olduğum kod ile bu cümleyi birleştirin. TIKLANINCA ALT BAŞLIĞA GİDECEK LİSTEDEKİ BAŞLIK yazan yere yönlendireceğiniz başlığı yazın. Metin kısmına ekleyince görsel kısmına bakın ve link verilmiş olduğundan emin olun.

<<a href=”#1″>TIKLANINCA ALT BAŞLIĞA GİDECEK LİSTEDEKİ BAŞLIK</a>>

wordpress yazı içerisine link koyma

3 – Şimdide alt başlığınıza giderek yukarıda belirlediğiniz listedeki başlık linkinin karşılığı hangi alt başlık olacaksa o alt başlığıda aşağıda vermiş olduğum kod ile birleştirerek link verme işlemini tamamlıyoruz.

<<h2><a name=”1″></a>ALT BAŞLIK OLACAK BAŞLIK</h2>>

wordpress yazı içerisine link koyma

4 – Bu şekilde sayfa içi link verebilirsiniz. Şimdi soruyorsunuz peki ama 2,3,4,5… başlıklarına sayfa içinde link nasıl yaparız diye? Hemen onuda anlatayım.

Burada dikkat ettiyseyseniz <a href=”#1“> bu birinci liste başlık kodu buradaki sayıyı 2,3,4,5… yazarak, alt başlığa yönlendirebilirsiniz.

Tabi birde, <a name=”1“> alt başlık kodundaki numarayla liste başlık kodu numarasıyla aynı olması gerekmektedir.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

2 Comments

  1. Gezginsezer dedi ki:

    Hocam tam. Aradığım yazıydı. Wp ye link ekleme iyi oldu. Benim wp ye yeni geçtiğimden biraz zorlanıyorum aslında ama yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum. Tsk ederim

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: