Akismet Anti Spam Eklentisi Kurulumu ve Ayarları?

wordpress backup plugin
WordPress Backup Plugin Yedek Alma Eklentisi?
6 Şubat 2019
WP Fastest Cache eklentisi yüklemek
WP Fastest Cache Eklentisi Kurulumu ve Ayarları?
6 Şubat 2019

Akismet Anti Spam Eklentisi Kurulumu ve Ayarları?

akismet anti-spam

Akismet Anti Spam Eklentisi?

Akismet Anti-Spam eklentisi wordpress sitenize yapılan spamları engellemek için yapılmış harika bir spam eklentisidir. WordPress sitenizi kurduğunuzda ilk yapmanız gerekenler arasındadır.

Kesinlik bir Anti-Spam eklenti ekleyerek sitenize gelen spam yorumları bloke edecek bir eklentiniz olmalıdır. Çünkü bu spamlar sizi çokça uğraştırır ve zamanınızı alır. Bu yüzden hem ücretsiz hemde spam yorumları engelleyecek Akismet Anti-Spam eklentisi güzel bir seçenektir.

Bu eklenti sayesinde sitenize yapılacak olumsuz, kötü yorumlar gibi ve benzeri istenmeyen sözler olan yorumları spam olarak ayırmaktadır. Size de bu yorumları toplu olarak silme imkanı sunmaktadır. 

WordPress sitenizde güvenlik eklentisi yoksa yüklemenizi tavsiye ederim. WordPress En İyi Güvenlik Eklentileri? yazıma bakarak güvenlik sorununuzu halledebilirsiniz.

Akismet Anti-Spam Eklentisi Ayarları Ve Detaylı Kurulumu İçin Başlayalım:

# WordPress Admin Paneli>Eklentiler>Yeni Ekle sekmesinden yükleyebileceğiniz Akismet Anti-Spam eklentisi sizlerin işini kolaylaştıracak bir eklenti olduğunu kullanınca anlayacaksınız.

Akismet Anti-Spam

# Açılan sayfada sayfanın sağ üst kısmındaki Eklentilerde Ara kutusuna Akismet Anti-Spam eklentisinin adını girerek eklentiyi bulun. Eklentinin sağ üst kısmında Hemen yükle butonuna basarak yükleyin ve yine aynı yerde çıkacak olan Etkinleştir butonuna basarakta etkinleştirin.

 Akismet Anti-Spam

# Wordpress sitenize Jetpack eklentisi kurmadıysanız hemen kurun. Çok işinize yarayacak bir eklentidir. Zaten sitenizi kurar kurmaz ilk yüklemeniz gerekenlerden bir tanesidir. Burada da ne kadar önemli olduğunu kurup kullanınca anlayacaksınız.

# Etkinleştirdiğimiz Akismet Anti-Spam eklentisi wordpress sitenizin admin panelinde Jetpack’in içerisindedir. Buradan Akismet Anti-Spam eklentisine giriş yapıyoruz.

 Akismet Anti-Spam

# Burada açılan sayfa Anti-Spam eklentisine bağlanmak için bizden API tuşuyla bağlan ya da Jetpack ile iletişime geç butonuyla bağlanmamız gerekmektedir. Burada Jetpack eklentisi kurulu ise Jetpack ile iletişime geç butonunu tıklayarak direk Anti-Spam eklentisine bağlanabilirsiniz.

# Bir de apı key anahtarı alabilmeniz için wordpress’in destek bölümünde bulunan apı anahtarları sitesine burayı tıklayarak bağlanıp alabilirsiniz.

# Connect With API Key (API tuşuyla bağlan) butonuyla Anti-Spam eklentisinin sitesine kayıt olarak bir API anahtarını e-postanıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu API anahtarı ile giriş yapabilirsiniz.

 Akismet Anti-Spam

# Jetpack ile ya da API anahtarı ile giriş yaptığımız Anti-Spam eklentisi bize wordpress sitemizin spam durumunu göstermektedir. Burada sitemize yapılan spam yorumların bilgisini öğrenmiş oluyoruz. Hem de Anti-Spam eklentisinin çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz.

# Ayrıca burada eklentinin katılık durumunu da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptıktan sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna basarak aktif hale getirebilirsiniz.

Akismet Anti-Spam

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: