WordPress Autoptimize Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

blogger menü düzenleme kodu
Blogger Menü Düzenleme Kodu | Blogger HTML Kodları?
3 Mart 2019
blogger meta tag eklemek
Blogger Meta Tag Eklemek | Blogger Meta Tag Oluşturmak
4 Mart 2019

WordPress Autoptimize Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

wordpress autoptimize kurulumu

WordPress Autoptimize Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress Autoptimize kurulumu ve ayarları için yapmanız gerekenler ve WordPress Autoptimize eklentisinin ne işe yaradığı ve sitenize ne gibi etkileri olacağından bahsedeceğim.

WordPress eklentileri ile sitenizin hızlı olması ve daha güzel bir şekilde sorunsuz çalışması için birçok eklenti kullanıyorsunuz. İşte WordPress Autoptimize eklentisi de kullanmanız gereken çok güzel eklentilerden bir tanesidir.

Üstelik WordPress Autoptimize eklentisi ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu gerçekten harika birşey çünkü bu eklentiyi kullanınca ne kadar gerek olduğunu anlayacaksınız.

Öncelikle WordPress Autoptimize eklentisi ne işe yarar derseniz madde madde ne işe yaradığından bahsedeyim:

1 – WordPress siteniz Google ve arama motorlarında hızlı yüklenmiyor ise bu eklenti sorununuza yardım ediyor. WordPress yükleme süresini azaltma işlemi için kullanmalısınız.

2 – WordPress Autoptimize eklentisi ile komut dosyalarını küçültebilirsiniz.

3 – Bu eklenti ile WordPress sitenizin performansını gerçekten daha iyi duruma getirebilirsiniz.

4 – HTML kodlarını otomatik olarak optimize edebilirsiniz

5 – JavaScript kodlarını otomatik olarak optimize edebilirsiniz.

6 – CSS kodlarını otomatik olarak optimize edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi wordpress sitenizin performansını etkileyerek ziyaretçilerinizin sitenize daha hızlı erişim sağlaması açısından gerçekten harika bir eklenti olduğunu söyleyebiliriz.

Güvenlik açısından bir faydası bulunmamaktadır. Onun içinde  tavsiye yazıma bakmanızı ve güvenlik eklentilerinden yüklemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tavsiye Yazı: WordPress En İyi Güvenlik Eklentileri Hangileri | Tıkla Öğren

Haydi şimdi WordPress Autoptimize eklentisini kurup ayarlarını yapmaya başlayalım:

WordPress Autoptimize Kurulumu?

Öncelikle eklentiyi yükleyelim. WordPress yönetim paneline girin ve eklentiler kısmından yeni ekle butonuna basarak girin. Daha sonra açılan sayfada sağ üst kısımda kutuya WordPress Autoptimize yazarak aratın ve yükleyip etkinleştirin. Okumaya devam edin.

wordpress autoptimize kurulumu

WordPress Autoptimize Ayarları?

Etkinleştirdikten sonra eklenti WordPress yönetim panelinizin üst çubuğunda yer alacaktır. Üst çubukta Autoptimize yazısının üzerine gelerek arada sırada önbelleği temizleme işlemini manuel elle yapınız.

Autoptimize yazısını tıklayın ve açılan sayfada eklentinin ana bölümüne gelin. Burada HTML seçenekleri, JavaScript seçenekleri ve CSS seçenekleri butonlarını işaretleyin.

Son olarak sayfanın sol alt kısmında bulunan değişiklikleri kaydet ve önbelleği temizle butonuna basarak eklentinizi aktif hale getirin.

wordpress autoptimize kurulumu

WordPress dosya küçültme ve WordPress performans hızlandırma için WordPress Autoptimize eklentisi hazır. Zamanla sitenizin ne kadar hızlı olacağını ve performansının ne derece iyi olacağını anlayacaksınız.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

2 Comments

  1. Mehmet Ortaç dedi ki:

    Autoptimize kurduktan sonra Google Analytics ve Adsense doğru çalışmamaya başladı. Bunu nasıl çözebilirim?

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: