WordPress Eklentileri Her Sitede Olması Gereken Eklentiler?

Wordpress simple tags eklentisi
WordPress Simple Tags Eklentisi Kurulumu ve Ayarları?
6 Şubat 2019
Wordpress tema Türkçeleştirme
WordPress Tema Türkçeleştirme Nasıl Yapılır?
6 Şubat 2019

WordPress Eklentileri Her Sitede Olması Gereken Eklentiler?

wordpress eklentileri

WordPress Eklentileri?

Özellikle WordPress tabanlı siteler için WordPress gerekli eklentiler sitenizde olması gerekmektedir. WordPress eklentileri, WordPress ücretsiz eklentiler arasından seçerek, en iyi WordPress ücretsiz eklentileri sizler için seçtim. Seçtiğim WordPress ücretsiz eklentiler her sitede olması gereken en iyi WordPress ücretsiz eklentileri oluşturmaktadır.

En iyi WordPress ücretsiz eklentiler sitenizi çok daha kullanışlı ve güvenli hale getirmenizi sağlayacak eklentilerdir. Bu en iyi WordPress ücretsiz eklentiler, işinizi çok kolaylaştıracaktır.

En İyi WordPress Eklentileri?

En iyi WordPress eklentilere ulaşmak için WordPress Admin Paneli>>Eklentiler>>Yeni Ekle bölümünden girerek wordpress ücretsiz eklentileri indirebilirsiniz.

1 – Contact Form 7 Eklentisi

wordpress eklentileri

<<Contact Form 7>>

Sitenizde ziyaretçilerinizin sizle iletişime geçebilmeleri için bir iletişim kanalı kurmalısınız. Bu kuracağınız iletişim formu sizin ihtiyacınızı görecek harika bir eklentidir. Bu eklentinin detaylı kurulumu için WordPress İletişim Formu Eklemek ve reCAPTCHA Kurulumu? yazıma bakabilirsiniz.

2 – WP Fastest Cache Eklentisi

wordpress eklentileri

<<WP Fastest Cache>>

Sitenizin hızı ve Google açısından bir önbellek temizlemek için harika bir eklentidir. Hem sitenizin hızını hemde Google’de sıralamanızı üst sıralara çıkarmanızı sağlayacaktır. Bu eklentinin detaylı kurulumu için WP Fastest Cache Eklentisi Kurulumu ve Ayarları? yazıma bakabilirsiniz.

3 – Akismet Anti-Spam Eklentisi

wordpress eklentileri

<<Akismet Anti-Spam>>

Sitenize yapılacak Spam yorumları engellemek için bu eklentiye çok ihtiyacınız olacaktır. Bu eklenti sayesinde spam yorumları engelleyebilirsiniz. Bu eklentinin detaylı kurulumu için Akismet Anti Spam Eklentisi Kurulumu ve Ayarları? yazıma bakabilirsiniz.

4 – Jetpack Eklentisi

wordpress eklentileri

<<Jetpack>>

Bu eklenti sayesinde, sitenizin istatistik bilgilerini izleyebilirsiniz. Sitenizin arama motoru optimizasyonu ve sosyal paylaşımını sağlayacak eklentidir. Kurulumu basittir. Eklentiyi kurup, etkinleştirerek aktif hale getirebilirsiniz.

5 – Yoast SEO Eklentisiwordpress eklentileri

<<Yoast SEO>>

Yazılarınızı SEO uyumlu yazmanız için işinize yarayacak harika bir eklentidir. Bu eklenti yazılarınızın Google’de üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Bu eklentinin detaylı kurulumu için WordPress Yoast SEO Eklentisi Ayarları ve Kurulumu? yazıma bakabilirsiniz.

6 – Wordfence Eklentisi

wordpress eklentileri

<<Wordfence>>

Sitenizin birde güvenlik sorunu olacaktır. Bu güvenik ihtiyacınızı bu eklenti ile halledebilirsiniz. Bu eklentinin detaylı kurulumu için Wordfence Security – Firewall & Malware Scan Kurulumu? yazıma bakabilirsiniz.

7 – BackWPup Eklentisiwordpress eklentileri

<<BackWPup>>

Sitenizin yedeğini almanız için harika bir yedek alma eklentisidir. Bu eklentinin detaylı kurulumu için WordPress Backup Plugin Yedek Alma Eklentisi? yazıma bakabilirsiniz.

8 – Regenarate Thumbnails Eklentisi

wordpress eklentileri

<<Regenarate Thumbnails>>

Sitenize yüklediğiniz resimlerin yeniden boyutlandırılmasını sağlayabilirsiniz. Eklentiyi kurup, etkinleştirerek aktif hale getirebilirsiniz. Otomatik olarak kendisi resimlerinizi sıkılaştıracaktır.

9 – Google XML Sitemap Eklentisi

wordpress eklentileri

<<Google XML Sitemap>>

Bu eklenti ile site haritalarınızı kullanarak sitenizin indexlenmesine yardımcı olacak bir SEO yardımcısıdır. Bu eklentinin detaylı kurulumu için Google XML Site Haritaları (Sitemap) Kurulumu? yazıma bakabilirsiniz.

10 – WP Smush Eklentisi

wordpress eklentileri

<<WP Smush>>

Görsellerinizin boyutlarınızı ayarlayarak, performansınızı ve SEO ayarlarınızı iyileştirmenizi sağlayabilirsiniz. Eklentiyi kurup, etkinleştirerek aktif hale getirebilirsiniz.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: