WordPress En İyi Güvenlik Eklentileri Hangileri | Tıkla Öğren

Site haritası oluşturmak
Site Haritası Oluşturmak ve Google Kayıt Olmak | Sitemap
6 Şubat 2019
All In One WP Security & Firewall
All In One WP Security & Firewall Eklentisi Kurulumu?
6 Şubat 2019

WordPress En İyi Güvenlik Eklentileri Hangileri | Tıkla Öğren

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

WordPress En İyi Güvenlik Eklentileri?

WordPress en iyi güvenlik eklentileri yüklemek siteniz için olmazsa olmazdır.  Her blog sitenin güvenlik ihtiyacı vardır. Özellikle blogunuz hiti artınca emeğinizi çalmaya çalışacak kötü niyetliler olabilir.

WordPress blog sitenizin de güvende olması için güvenlik eklentisi ekleyerek kötü niyetli olanlardan kaçınarak bu sorunu halledebilirsiniz.

WordPress en iyi güvenlik eklentileri ücretsiz olarak wordpress eklenti alanından sizlere birçok firmanın yaptığı uygulamaları sunmaktadır.

Dikkat: Her zaman sitenize bir eklenti yükleyip ayar ve kurulumu yapmadan ve kod ayarları yapmadan sitenizin yedeğini almayı unutmayın. Her ihtimale karşı bunu yapmanızı tavsiye ederim. Site yedek almayı bilmiyorsanız. Aşağıdaki yazılarımı tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

cPanel ile WordPress Yedek Alma | Geri Yükleme

Filezilla İle WordPress Yedek Alma | Geri Yükleme

MySQL Veritabanı Yedek Alma | Geri Yükleme

WordPress en iyi güvenlik eklentileri yüklemek oldukça basittir. WordPress’te ilk önce isterseniz nasıl eklenti yüklenir ona bakalım, sonra da hangi güvenlik eklentileri var bakalım:

A – WordPress güvenlik eklentisi yüklemek 

# WordPress Admin Paneli>Eklentiler>Yeni Ekle sekmesini tıklayın.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

# Çıkan ekranda Eklentilerde Ara kısmına yüklemek istediğiniz güvenlik eklentisinin adını girerek arama yapın.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

# Arama sonrası yüklemek istediğiniz eklentinin sağ üst köşesinde Hemen Yükle diyerek yükleyin.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

# Son olarak yüklediğiniz eklentiyi aktif hale getirmeniz için Etkinleştir diyerek aktif yapabilirsiniz.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

B –  WordPress En İyi Güvenlik Eklentileri

1 – iThemes Security (formerly Better Wp Security)

# iThemes Security (formerly Better Wp Security),hemen hemen en sık kullanılan wordpress güvenlik eklentilerinden olup, sağladığı fayda göz dolduruyor. 

# Kayıtlı üyelerin hareketlerini izleme ve kimlik doğrulama, şifre son kullanma, kötü amaçlı yazılım tarama özellikleri barındırmaktadır.

# Web sitesinin tamamını tarar. Web sitenizde herhangi bir olası güvenlik açığı bulmaya çalışır. En önemli olan ise, bruteforce saldırılarını önlemesidir. Birde, IP adreslerini yasaklamaya çalışır.

# Kullanıcıları güvenli parolalar kullanmalarını sağlamaktadır. Web sitenizde spam olarak yorumların yapılmasını önlemek için Google ReCAPTCHA’yı da entegre etmektedir.

# Tek eksik olan özelliği coğrafi IP yasaklama özelliği bu eklentide mevcut olmaması diyebiliriz.

# iThemes Security eklentisinin ayarlarını ve detaylı kurulumunu yüklemek isterseniz iThemes Security (formerly Better WP Security)? yazıma bakarak yapabilirsiniz.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

iThemes Security (formerly Better WP Security)

2 – Wordfence Security

# WordFence Security, WordPress’te kullanılan en popüler wordpress güvenlik eklentilerinden bir tanesidir. Ücretsiz haliyle bile çok fayda sağlamaktadır.

# WordPress sitenizin, temasını ve eklentilerini ve hatta tüm dosyalarınızı taramanızı sağlamaktadır. Bir virüs bulursa, sizi hemen bilgilendirmektedir.

# Bruteforce saldırılarını engeller ve SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulama ekleyebilir. Belli bir ülkedeki trafiği de engellemenizi sağlar.

# Sahte trafiği, internet botları ve tarayıcılarından kurtulmanız için sitenize güvenlik duvarı oluşturarak engelleme sağlamaktadır.

# C99, R57 ve diğerlerini de içeren bilinen açıkların hepsini içinde tarar. Bir şey bulursa, anında e-postanıza bir bildirim göndererek sizi uyarır.

# Spam yorumları tarayarak, WordPress web sitenizdeki trafiği gerçek zamanlı olarak kontrolünü sağlamaktadır.

# Web sitenize saldıran herhangi bir güvenlik tehdidi olup olmadığının bilgisini öğrenmenizi de sağlamaktadır.

# WordFence Security eklentisinin ayarlarını ve detaylı kurulumunu yüklemek isterseniz Wordfence Security – Firewall & Malware Scan Kurulumu? yazıma bakarak yapabilirsiniz.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

WordFence Security

3 – All In One WP Security & Firewall

# All In One WP Security & Firewall wordpress’te en muhteşem güvenlik eklentilerindendir. Özellikleriyle sizlere nasıl bir faydası olduğunu kullanınca çok iyi göreceksiniz. 

# Kullanıcıların hesap hareketlerini tutmaktadır.  Birde kullanıcı adı, IP ve giriş tarihi saatlerini de kayıt ederek tutmaktadır.

# All In One WP Security & Firewall ile wordpress sitenizin giriş ayarlarınızı güvenlik altına alabilirsiniz. Veritabanınızda ki tablo yapınızı korumaktadır. Birde, düzenli bir şekilde yedeklemesini yapabilirsiniz.

# Gerçek zamanlı (canlı) olarak trafiğinizi kontrol edebilir, sitenizin istemediğiniz kısımlarına giriş yapmaya çalışan kullanıcıları istediğiniz başka bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

# Sitenize firewall oluşturarak, dosya sisteminizi düzenli olarak taratıp değişen dosyaları takip edebilirsiniz. Ayrıca kötü niyetli kişileri bruteforce atak yapmasını engelleyebilirsiniz.

# All In One WP Security & Firewall eklentisinin ayarlarını ve detaylı kurulumunu yüklemek isterseniz All In One WP Security & Firewall Eklentisi Kurulumu? yazıma bakabilirsiniz.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

All In One WP Security & Firewall

4 – BulletProof Security

# Bu eklenti güvenlik duvarı, veritabanı güvenliği, oturum açma güvenliği ve daha fazlasını sitenize eklemektedir. 

# Wordpress web sitenizi CSRF, XSS, CRLF, RFI, SQL virüsü, kod virüsü ve daha birçok kötü amaçlı saldırganlara karşı savunmaktadır.

# Web sitenizin veritabanı yedeklemesini programlayarak, düzenli olarak veritabanınızın yedeğini almanızı sağlamaktadır.

# Bu Güvenlik eklentisi ile gerçek zamanlı (canlı) olarak wordpress girişlerini kontrol etmenizi de sağlamaktadır. Ayrıca blogunuza firewall oluşturarak, .htaccess dosyanızın güvenliğini sağlamaktadır.

# BulletProof Security eklentisinin ayarlarını ve detaylı kurulumunu yüklemek isterseniz Bulletproof Security Eklentisi Kurulumu ve Ayarları? yazıma bakabilirsiniz.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

BulletProof Security

5 – Sucuri Security (Auditing, Malware Scanner and Security Hardening)

# Sucuri Security eklentisi sucuri firması tarafından hazırlanmıştır. WordPress güvenlik eklentilerinden kullanabileceğiniz çok güzel eklentilerden bir tanesidir.

# Sucuri Security güvenlik eklentisi ile gerçek zamanlı (canlı) trafiğinizi takip edebilir, değişen dosyalarınızı izleyebilir, firewall oluşturabilirsiniz. Ayrıca malware taraması da yapabilirsiniz.

# DOS saldırısı ve bruteforce saldırıları ile diğer tarayıcı saldırılardan gelen tüm saldırılara karşı koruma sağlayarak günlük rapor hazırlamaktadır.

# Sucuri labs, norton, eset, avg, Google safe browsing, mcafee site advisor, yandex, spamhaus, bitdefend gibi güvenlik sistemleri sayesinde tarama yapmaktadır. Herhangi bir olumsuz durum halinde size e-mail atarak uyarıda bulunmaktadır.

# Sucuri Security Eklentisi Kurulumu ve Ayarları? detaylı kurulumunu yüklemek isterseniz yazıma bakabilirsiniz.

wordpress en iyi güvenlik eklentileri

Sucuri Security

ve böylece WordPress En iyi Güvenlik Eklentileri Yüklemek | Wp Eklenti yazımın sonuna geldik. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: