WordPress Reklam Ekleme Nasıl Yapılır | Reklam Dağıtma

nofollow link
Nofollow Link Nasıl Yapılır | External Links Eklenti Kullanımı?
6 Şubat 2019
wordpress ücretsiz en iyi temalar
WordPress Ücretsiz En iyi Temalar | Hızlı 10+ Temalar
6 Şubat 2019

WordPress Reklam Ekleme Nasıl Yapılır | Reklam Dağıtma

Wordpress Reklam Ekleme

WordPress Reklam Ekleme?

WordPress yüzlerce eklentiyi bizlere ücretsiz olarak sunuyor. Bu hizmeti ile eklentiler arasında gerçekten harika eklentiler bulunmaktadır. WordPress reklam ekleme işlemi için sitenize bu ücretsiz WordPress eklentiler sayesinde muhteşem bir eklenti ile siteye reklam ekleme yapabilirsiniz.

İşte bu ücretsiz WordPress reklam ekleme eklentisi Ad Inserter eklentisi. Bu eklentinin kurulumu ve hangi işlevlere sahip olduğu hakkında nelere sahip bakalım. 

Bu WordPress reklam alanı oluşturma eklentisi ile sitenizin nerelerine banner/Adsense/reklam ekleyeceğimize bir bakalım:

1 – Web sitenizin anasayfasına ve anasayfa da istediğiniz bir yere reklam ekleyebilirsiniz.

2 – Yazı içerisinde istediğiniz yere WordPress reklam alanı oluşturma işlemi yapabilirsiniz.

3 – WordPress yazı içine reklam ekleme yapabilirsiniz.

4 – WordPress yazı üstüne reklam ekleme yapabilirsiniz.

5 – WordPress yazı ortasına reklam ekleme işlemi yapabilirsiniz.

6 – Kelime sayısı belirledikten sonra yazılarınıza Adsense reklam yerleşimi yapabilirsiniz.

 7 – Yazılarınızdaki başlıktan önce reklam koyma işlemi yapabilirsiniz.

8 – Yazılarınızdaki başlıktan sonra reklam koyma işlemi yapabilirsiniz.

9 – Yazılarınızın en alt kısmına reklam ekleyebilirsiniz.

10 – WordPress sitenizin mobil ve masaüstü reklam gizle/göster işlemi yapabilirsiniz.

11 – Banner reklam ve Adsense reklam ekleyerek üyeler için reklam gizle/göster işlemi yapabilirsiniz.

WordPress siteye reklam ekleme eklentisi Ad Inserter eklentisi ile gördüğünüz gibi sitenizin istediğiniz noktasına banner reklamlarınızı ekleyebilirsiniz.

Eğer hale Google Adsense üyeliğiniz bulunmuyorsa Adsense ile ilgili Google Adsense Onaylatma Yolları | Kesin Yöntem? yazıma bakarak öğrenebilirsiniz.

1 – WordPress Reklam Ekleme Eklentisi Ad Inserter Eklentisi Kurulumu?

1 – Bu eklentiyi yüklemek için, WordPress admin paneli >> Eklentiler >> Yeni Ekle bölümüne giderek, eklentiyi arayıp hemen yükle diyerek yükleyebilirsiniz. Daha sonrada etkinleştirin.

2 – Ad Inserter kurulumu ve etkinleştirdikten sonra WordPress Admin Paneli >> Ayarlar >> Ad Inserter sekmesinden eklentiye gelerek istediğiniz gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

wordpress reklam ekleme

WordPress admin panelinizden bu reklam koyma eklentisine girin. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir ekran açılacaktır. 

wordpress reklam ekleme

Block 1: Bu kısımı tıklayarak, sitenize ekleyeceğiniz reklamın konumunun adını bu 16 adet olan yere tek tek girerek ad verebilirsiniz. Mesela WordPress yazı ortası reklam ekleme yazabilirsiniz.

Process PHP code in block: Bu alan sitenize alacağınız Adsense reklam, banner reklam kodlarınız ekleyeceğiniz siyah alandır.

wordpress reklam ekleme

Automatic İnsertion: Bu buton ile reklamlarınızı otomatik ekleme yapabilirsiniz Yani sitenizde reklamlarınızı nereye ekleyeceğinizi buradan belirleyebilirsiniz.

Before Post: Bu seçenek ile reklamlarınızı, yazılarınızı yayınladığınız sayfanın en başında yani yazılarınızdan önce yayınlamak için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Before Content: Bu seçenek ile reklamlarınızı yazılarınızın en başında içeriklerinizden önce yayınlamak için bu seçeneği kullanabilirsiniz.  

Before Paragraph: Bu seçenek ile reklamlarınızı yazılarınızda paragraftan önce göstermek için kullanabilirsiniz. WordPress yazı üstüne reklam ekleyebilirsiniz.

After Paragraph: Bu seçenek ile reklamlarınızı yazılarınızda paragraftan sonra göstermek için kullanabilirsiniz. WordPress yazı içine reklam ekleyebilirsiniz.

Bu kısımda yazı içi WordPress Adsense reklam ekleme ve banner reklam eklemek için yazının neresine eklemek istediğinizi buradan seçebilirsiniz. Yani istediğiniz paragraf ve kelime sayısından sonra WordPress Adsense reklam yerleşimi yapabilirsiniz.

2 – Wordpress Reklam Ekleme Eklentisi Ayarları?

wordpress reklam ekleme

Homepage: Bu seçenek ile reklamlarınızın, WordPress sitenizin anasayfasında görüntülenmesini istiyorsanız bu seçeneği seçebilirsiniz.

Category pages: Bu seçenek ile reklamlarınızın, WordPress sitenizin kategorilerinde görüntülenmesini istiyorsanız bu seçeneği seçebilirsiniz.

Search pages: Bu seçenek ile reklamlarınızın, WordPress sitenizin arama sayfalarında görünmesi için seçebilirsiniz.

Tag/Archive pages: Bu seçenek ile reklamlarınızın, WordPress sitenizin etiket ve arşiv sayfalarında görünmesi için seçebilirsiniz.

Paragraph(s): Bu kısımda WordPress yazınızda kaçıncı paragraftan sonra reklamınız görünmesini istiyorsanız paragraf sayısını buraya girebilirsiniz.

NOT: Bu kısımı eğer sıfır olarak belirlerseniz reklam yazılarınız içerisinde rastgele konumlandırılacaktır.

WordPress Reklam Ekleme?

Minimum number of paragraphs: WordPress sitenizdeki yazılarınızda reklam görünmesi için yazılarınızda en az kaç paragraf olması gerektiğini buradan belirleyebilirsiniz. 

Minimum number of words in paragraphs above: WordPress sitenizdeki yazılarınızda reklam görünmesi için yazılarınızda en az kaç kelime olması gerektiğini buradan belirleyebilirsiniz. 

Count: Bu kısımda reklam eklentisine yazılarınızdaki paragrafı nereden saymaya başlaması gerektiğini belirliyoruz. Burada From Top-From Botton iki seçenek var paragraf sayımına alt yada üstten mi başlayacağını seçebilirsiniz.

Paragraphs with tags: Burada paragraf tagını belirliyorsunuz. Bu kısımla oynamayın (p) olarak kalması gerekmektedir.

Alignment and style: Bu kısımda wordpress yazı içine ekleyeceğiniz reklamların sağa, sola ya da merkezdemi olacağını belirleyebilirsiniz.

After Content: Bu seçenek ile reklamlarınızı WordPress yazılarınızın alt kısmına eklemek için bu seçeneği seçebilirsiniz.

After Post: Bu seçenek ile reklamlarınızı, post sonrası yani sayfa ve anasayfanızın alt kısmında görünmesi için seçebilirsiniz. 

Before Excerpt: Bu seçenek ile reklamlarınızı, alıntıdan önce yani yazınızın özet kısımlarının bulunduğu yerlerde özetten önce görünecektir.

After Excerpt: Bu seçenek ile reklamlarınızı, alıntıdan sonra yani yazınızın özet kısımlarının bulunduğu yerlerde özetten sonra görünecektir.

Between Posts: Bu seçenek ile reklamlarınızı, mesajlar arası görünmesi içindir.

Before Comments: Bu seçenek ile reklamlarınızı, yorumlardan önce görünmesi içindir.

After Comments: Bu seçenek ile reklamlarınızı, yorumlar arasında görünmesi içindir.

Between Comment: Bu seçenek ile reklamlarınızı, yorumlardan sonra görünmesi içindir.

Footer: Bu seçenek ile reklamlarınızı, WordPress sitenizin en alt kısmında yer almasını sağlayabilirsiniz.

Before HTML element: HTML öğesinden öncesi içindir.

After HTML element: HTML öğesinden sonrası içindir.

WordPress Reklam Ekleme Eklentisi Sidebar Ayarlama?

WordPress sitenizin anasayfadaki sidebar yani yan panelinize WordPress Adsense ve banner reklam eklemek için WordPress admin paneli >> Görünüm >> Bileşenler sekmesinden Mevcut Bileşenler Ad Inserter bileşenini seçerek, buradan sidebar yani yan panele ekleyebilirsiniz.

wordpress reklam ekleme

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: