WordPress Simple Tags Eklentisi Kurulumu ve Ayarları?

google xml site haritaları
Google XML Site Haritaları (Sitemap) Kurulumu?
6 Şubat 2019
wordpress eklentileri
WordPress Eklentileri Her Sitede Olması Gereken Eklentiler?
6 Şubat 2019

WordPress Simple Tags Eklentisi Kurulumu ve Ayarları?

Wordpress simple tags eklentisi

WordPress Simple Tags Eklentisi?

WordPress simple tags eklentisi etiket eklentileri arayanlar için WordPress en iyi etiket eklentisi olduğunu söyleyebilirim. WordPress etiket eklentisi ile etiketlerinizi daha rahat ayarlayabilirsiniz.

WordPress Simple Tags eklentisi yazılarınızda bulunan etiketlerinize link vererek, yazılarınızın daha fazla yayılmasını ve hitinizin artması ile SEO yazılarınızın açısından daha iyi noktalara taşıyabilirsiniz. Etiket kullanımı hakkında Etiket Kullanımı Nedir | Tag Kullanımı Nasıl Olmalı? yazıma bakabilirsiniz.

Simple Tags Eklentisinin Kurulumu?

Bu eklentiyi yüklemek için, Wordpress Admin Paneli >> Eklentiler >> Yeni Ekle bölümüne giderek, eklentiyi ara yerine Simple Tags yazarak arayın. Çıkan ekranda eklentinin üzerinde bulunan hemen yükle butonuna basarak yükleyebilirsiniz. Daha sonrada etkinleştirin.

WordPress Simple Tags eklentisini etkinleştirdikten sonra Simple Tags eklentisi WordPress Admin Paneli>> Ayarlar >> Simple Tag sekmesinden eklentiye girerek, istediğiniz gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Simple Tags Eklentisinin Ayarları?

Wordpress simple tags eklentisi

Auto Links Tags: Burayı işaretlerseniz yazınızda bulunan etiketlerinize otomatik olarak link vermeyi sağlarsınız. Simple Tag eklentisini kullanım amacınız da bu olsa gerek hemen işaretleyin.

 Mass Edit Terms: Bu kutuyu işaretlerseniz, WordPress Admin Paneli >>Araçlar>> Mass Edit Terms sekmesi açılacaktır. Bu sekmede, tüm yazılarınıza ait etiketlerinizi düzenleyebileceğiniz bir bölüm açılacaktır. Buradan istediğiniz düzenlemeleri çok rahat yapabilirsiniz.

Wordpress simple tags eklentisi

Click Tags Feature: Bu kutuyu işaretlerseniz, içeriklerinizi, yazılarınızı yazdığınız sayfanın en alt sağ kısmında Simple Tag adında bir etiket ekleme kutusu açılacaktır.

Autocompletion With Old İnput: Bu kutuyu işaretlerseniz, etiketlerinizi daha rahat girmeniz için otomatik olarak olarak daha önceki etiketlerinizi tekrar kullanmanızı sağlamaktadır.

Suggested Tags Feature: Yahoo! Term Extraction API, OpenCalais, Alchemy, Zemanta, Tag The Net, Local DB gibi servisler ile yazınız için önerilen etiketleri gösterir.

Advanced Manage Terms: Bu kutuyu işaretlerseniz, WordPress Admin Paneli >>Araçlar>> Manage Terms sekmesi açılacaktır. Bu sekmede, Tüm etiketlerinizi görebilir, ekleme ve silme işlemini yapabilirsiniz.

Wordpress simple tags eklentisi

Related Posts By Terms: Bu kutuyu işaretlerseniz, etiketlerinizin benzer yayınların örneklerini size gösterecektir. Bunu işaretlemeyin.

Auto Terms Posts: Bu kutuyu işaretlerseniz, içerik ve yazınıza göre eklenti otomatik etiketleme yapacaktır.

Tags For Page: Bu kutuyu işaretlerseniz, sayfa eklemede etiketlemeyi aktifleştirir. Ayrıca sayfa isimlerinin de görünmesini sağlayacaktır.

 

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: