Meta Tag Nasıl Oluşturulur WordPress Meta Tag Ekleme?

Alexa nedir alexa sıralaması
Alexa Nedir Alexa Sıralaması Ne İşe Yarar | Türkiye Sıralama
26 Şubat 2019
Ücretsiz Blogger Temaları
Ücretsiz Blogger Temaları | Ücretli 100+ En iyi Şablonlar
27 Şubat 2019

Meta Tag Nasıl Oluşturulur WordPress Meta Tag Ekleme?

meta tag nasıl oluşturulur

Meta Tag Nasıl Oluşturulur WordPress Meta Tag Ekleme?

Meta tag nasıl oluşturulur, demeden önce meta tag nedir,  meta tag ne işe yarar, meta ta neden önemlidir, meta tag kullanmalı mıyım, meta taglar nelerdir gibi sorularınıza cevap vererek başlasam daha doğru olacaktır.

Web siteniz için her zaman yapacağınız bir işlemin önce ne olduğunu, ne işe yaradığını ve faydalı mı yoksa zararlı mı olacağını araştırmalısınız. Sonuçta web sitelerinize ya da blog sitelerinize çok önem veriyorsunuzdur.

Tavsiye Yazı: Google Adsense Onaylatma Yolları | Kesin Yöntem?

İşte bu nedenle öncelikle meta tag hakkında bir kaç bilgi vererek, daha sonrasında meta tag nasıl oluşturulur sorunu sizlere çok kolay bir şekilde yapılışını anlatacağım.

Meta Tag Nasıl Oluşturulur?

Meta Tag Nedir?

Meta tag nedir? Meta tag, web sitenizin adını, açıklamasını ve yazarın adını ve de en önemlisi sitenizin ya da blogunuzun ana düşüncelerini kelimelerle anlattığınız anahtar kelimelerin yer aldığı bir html şeklinde oluşturulan koddur.

Meta Tag Ne İşe Yarar ve Neden Önemlidir ve de Meta Tag Kullanmalı Mıyım?

Meta tag ne işe yarar derseniz bu meta tag html kodu ile arama motorları özellikle de Google tarafından web sitenize gönderilen botlarla sitenizi tarayarak sitenizin neyle alakalı olduğunu algılamasına yardımcı olacağınız çok önemli bir araçtır.

Bu meta tag kodlarını her web site sahibi yapmaktadır. Eğer hala yapmadıysanız kesinlikle vakit kaybetmeden sizde web sitenizin hangi anahtar kelimelere dayalı olarak içerikler yayımlıyorsanız ona göre bu meta tagları sitenize eklemelisiniz.

Meta Taglar Nelerdir?

Meta oluşturmadan önce meta taglar nelerdir ve nelerden oluşur bir incelemenizi tavsiye ederim. Dedim ya bir işi yapmadan önce ne yapacağınızı öğrenmelisiniz.

1 – title 

Web sitenizin ya da blogunuzun başlığının bulunduğu kısım title/başlık kısmıdır. siteadı yazan yere kendi site sitenizin adını yazınız. Arama motorları taraması açısından da çok önemlidir.

<title>siteadı</title>

2 – description

Web sitenizin ya da blogunuzun açıklamasının bulunduğu kısım description/açıklama-tanımlama kısmıdır. Çok önemlidir.

<meta name=”description” content=”Site Açıklaması“/>

3 – keywords

Bu kısımda en önemli kısımdır. Web sitenizi arama motorları algoritmaları tarafından anahtar kelimelerinizin indexlenmesini sağlamalısınız. Özellikle de Google tarafından taranmak istersiniz dimi işte bunu yapmalısınız. anahtar kelime yazan yerlere sitenizde kullandığınız 150-160 karakteri geçmeyecek kadar yazabilirsiniz.

<meta name=”keywords” content=”anahtar kelime, anahtar kelime, anahtar kelime, anahtar kelime, “/>

4 – author

Bu kısımda web sitenizde içerikleri, makaleleri ya da yazıları hazırlayan yazarın adının geçtiği koddur. yazaradı yazan yere yazarın adını yazın.

<meta name=”author” content=”yazaradı“/>

WordPress Meta Tag Kodu Nereye Eklenir?

Oluşturmuş olduğunuz bu meta tag kodunu wordpress admin paneli>>Görünüm>>Tema Düzenleyici>>Tema Üst Bölümünü açarak <head> Buraya </head> etiketlerinin arasına ekleyerek kaydediyorsunuz. Meta tag nereye eklenir öğrendiniz. İşte bu kadar.

Meta Tag Tam kod

<title>siteadı</title><meta name=”description” content=”Site Açıklaması“/><meta name=”keywords” content=”anahtar kelime, anahtar kelime, anahtar kelime, anahtar kelime, “/><meta name=”author” content=”yazaradı“/>

Eğer WordPress sitenizde düzenleyici bulunmuyorsa ve sizde bulamıyorsanız aşağıdaki yazıma bakarak bu sorununuzu halledebilirsiniz.

Tavsiye Yazı: WordPress Düzenleyici Geri Getirme Nasıl Yapılır?

WordPress Meta Tag Oluşturucu Siteler Neler?

WordPress meta tag oluşturucu siteler sayesinde çok rahat bir şekilde sitenize ekleyeceğiniz meta tagınızı oluşturabilirsiniz. Şimdi size iki siteyi örnek olarak verecem. Google meta tag oluşturma yazarak da bulabilirsiniz.

1 – wmaraci meta tag oluşturucu

Siteye girdiğiniz zaman oldukça basit bir ekran karşınıza gelecek buradaki kutulara gerekli açıklamaları doldurun ve oluştur butonuna basarak, meta tag kodunuzu alabilirsiniz.

meta tag nasıl oluşturulur

2 – ihs meta tag oluşturucu

Bu sitede de yine aynı şekilde gerekli alanları doldurun ve oluştur butonuna basarak meta tag kodunuzu oluşturabilirsiniz.

meta tag nasıl oluşturulur

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: