Telif Hakkı Olmayan Resim Nasıl Bulunur | Tıkla Öğren

mailchimp
Mailchimp Kullanımı ve WordPress’e Entegresi Nasıl Yapılır?
5 Şubat 2019
ssl sertifikası kurulumu
SSL Sertifikası Kurulumu Ücretsiz Nasıl Yapılır | WordPress
5 Şubat 2019

Telif Hakkı Olmayan Resim Nasıl Bulunur | Tıkla Öğren

telif hakkı olmayan resim

Telif Hakkı Olmayan Resim?

Telif hakkı olmayan resim bulmak için çok mu uğraşıyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz sizlere telif hakkı olmayan resimlere nasıl ulaşacağınızı bu yazımda anlatacağım. Hemde hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Öncelikle telif hakkı olmayan resim aradığınıza göre özgün yazı yazmaya ve SEO uyumlu makale yazmaya dikkat eden bloggersınız. SEO uyumlu yazılar yazmak için Yoast SEO eklentisine sahip olmanızı öneririm çünkü çok işinize yarayacaktır. WordPress Yoast SEO Eklentisi Ayarları ve Kurulumu? Bu yazıma bakarak bu eklentiyi kullanbilirsiniz.

Zaten wordpress blog yazarları ve kişisel site sahipleri özgün içeriklerine, ilgi çekici görsellere ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden sitelerine yazı ve resim eklerken, başka sitelerden kopyalamamaya çok dikkat ederler. Bu yazıyı okuyorsanız sizde bu konuda dikkat eden kimselerdensinizdir.

Özellikle resim eklerken dikkat çekici, ilgi uyandıracak ve ziyaretçi çekebilecek güzellikte resim yüklemeyi her blog sahibi istemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken internetten indirip yazınıza ekleyeceğiniz resimlerin telif hakkı olup olmadığıdır.

İleride bir sıkıntı doğurmaması için telif hakkı olmayan resim kullanmalısınız. Ben size kendi resimlerinizi kediniz çekmenizi ya da oluşturmanızı tavsiye ederim.

Resim bulmakta zorluk çekiyorsanız ve kaliteli resimler istiyorsanız size bir ücretsiz resim bulabileceğiniz site tavsiyesinde bulunayım. Bu Piaxbay sitesidir. Bu site sadece resim ve video sitesidir. İçerisinde binlerce resim bulunmaktadır.

1 – Telif Hakkı Olmayan Resim Nasıl Bulurum?

# Telif hakkı olmayan resimlere ulaşmanız için Google arama motorunun görseller bölümünü kullanarak bu resimlere ulaşacağız. Kısaca hemen 3 adımda göstereyim.

1 – Öncelikle Google’dan aradığınız resim adını arama motorunun kutusuna yazarak alt kısımda bulunan görseller butonunu tıklıyoruz.

telif hakkı olmayan resim

2 – Görseller bölümünü tıkladıktan sonra da aynı yerde sağ tarafta bulunan Araçlar butonunu tıklayın. Ardından alt kısımda yeni bir menü açılacak.

telif hakkı olmayan resim

3 – Açılan menüden kullanım hakları sekmesini de tıklayın. Yeni başlıklar açılacak burada, lisansla filtrelenmemiş olanlar sekmesini seçerek istediğiniz resimleri Google arama motoru görseller bölümünden resimleri aratarak indirip kullanabilirsiniz.

telif hakkı olmayan resim

Not: Sizlere telif hakkı olmayan resimleri sizlere Google görseller bölümünde lisansla filtrelememiş olanlar olarak bu resimlere ulaşma imakanı sunuyor. Rahatça istediğiniz resmi kullanabilirsiniz. Çünkü Google sayesinde site sahiplerinin telif hakkı oluşturmadıkları resimlere bizi bu şekilde ulaştırıyor.

2 -Telif Hakkı Olmayan Fotoğraf Nasıl Bulurum?

Telif hakkı olmayan fotoğraf ve resimlere ulaşmanızın diğer bir ikinci yoluda CC Searh sitesi ile istediğiniz gibi telif hakkı olmayan birçok yazı, video ve resim gibi vb. şeylere ulaşabilirsiniz.

telif hakkı olmayan resim

Burada Enter your search query kutusuna istediğiniz kelimeyi yazarak, Google arama motorunda bu kelime ile ilgili telif hakkı olmayan fotoğraf, resim, yazı ve video gibi birçok şeylere aşağıda belirtilen belirtilen butonlara basarak arama yapabilirsiniz. 

Bu sitenin kullanımını denemek isterseniz, öncelikle Google arama motoruna ”fotoğraf” kelimesini yazarak görsel kısmını tıklayın, daha sonra da bu sitede ”fotoğraf” kelimesini yazarak Google İmages butonunu tıklayarak girin.

İki sekmeyi de kontrol ettiğinizde farklı resimlerin size sunulduğunu göreceksiniz. Bu sitede yaptığınız arama sonrasında size sunulan resimlerin, fotoğrafların değişiklikle yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar olduğunu göreceksiniz. 

Böylece telif hakkı olmayan resim bulma sitesi, telif hakkı olmayan video bulma sitesi, telif hakkı olmayan yazı bulma sitesi, telif hakkı olmayan fotoğraf bulma sitesi, telif hakkı olmayan makale bulma sitesi arayanlar için gerçekten güzel sitedir.

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: