WordPress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü?

Blogger Blogu Google Kayıt Etmek
Blogger Blogu Google Kayıt Etmek | Google İndex Almak
15 Mart 2019
Ücretsiz Blogger teknoloji temaları
Ücretsiz Blogger Teknoloji Temaları | Ücretli 25+ En İyiler
17 Mart 2019

WordPress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü?

Wordpress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü

 Wordpress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü?

WordPress Yoast Seo H1 başlık hatası olarak, ”H1’ler yalnızca ana başlığınız olarak kullanılmalıdır” şeklinde hata alıyorsunuz ve sorunu çözemiyor musunuz? İşte size bu hatanın çözüm yolu kesin yöntem. 

Bu hatayı alıyorsanız Yoast Seo eklentisini kullanıyorsunuz demektir. Bildiğiniz gibi WordPress kullanıcıları siteleri için birçok eklenti kullanmaktadır. İşte bu eklentiler zaman zaman güncelleme gerektiği için bazı sorunları da beraberinde getirmektedir.

İşte bu başık-title H1 sorunuda bunlardan bir tanesidir. Çünkü Yoast Seo eklentisini güncelledikten sonra bu hatayı almaya başladık. Yoast Seo hataları da diyebiliriz. Seo açısından bu alanları düzenli bir şekilde tekrar gözden geçirmelisiniz.

H etiketleri kullanımı nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmeli, makalelerde, yazılarda ve içeriklerde nasıl kullanılmalı tüm bunları öğrenmek için tavsiye yazıma bakabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: H Etiketi Nedir? H1,H2,H3,H4 H5,H6 Etiketlerinin Kullanımı?

Tavsiye Yazı: Yoast SEO Eklentisi Kullanımı Yazı ve Makale Yazımı?

İşte şimdi H1’ler yalnızca ana başlığınız olarak kullanılmalı hatası neden kaynaklanıyor ve çözümü nasıldır işte cevabı:

 Wordpress Yoast Seo H1 Başlık Hatası ve İşte Çözümü?

Yoast Seo hataları son güncelleme ile geldiğini belirtmiştim. İşte bu başlık hatasının da çözümü için aşağıdaki adımları uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü olarak, WordPress yazı alanında kullandığınız ilk başlığa verdiğiniz başlık 1 (H1) seçeneğini kaldırmalısınız.

Bunun içinde yazı alanında üst çubukta yer alan paragraf butonundan başlık 1 (H1) butonu ile başlığı ayarlamanızdır. İşte bu başlığa verdiğiniz başlık 1 (H1) seçeneğini kaldırırsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere nasıl yapacağınızı görebilirsiniz. Başlığın tamamını seçin ve paragraf yazan yerden kaldırın.

 

Wordpress Yoast Seo H1 Başlık Hatası Çözümü

Çünkü son güncelleme ile Yoast Seo en üst çubukta yazdığımız başlığı başlık 1 olarak kabul ediyor ve yazı alnında diğer başlıklara yer vermenizi istiyor.

İşte bu nedenle aşağıda belirtmiş olduğum Yoast Seo eklentisi hatalarından olan H1 başlık hatasını alıyorsunuz. WordPress başlık hatası olan H1 sorununu böylece çözmüş olduk.

Tek başlık : H1’ler yalnızca ana başlığınız olarak kullanılmalıdır. Metninizde ana başlığınız olmayan tüm H1’leri bulun ve daha düşük bir başlık seviyesine getirin!

Single title: H1s should only be used as your main title. Find all H1s in your text that aren’t your main title and change them to a lower heading level!

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: