WordPress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası Çözümü?

Ücretsiz Blogger Kişisel Blog Temaları
Ücretsiz Blogger Kişisel Blog Temaları | Ücretli 25+ En İyiler
15 Mart 2019
Blogger Blogu Google Kayıt Etmek
Blogger Blogu Google Kayıt Etmek | Google İndex Almak
15 Mart 2019

WordPress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası Çözümü?

Wordpress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası

WordPress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası?

WordPress Yoast Seo resim alt özelliği hatası olarak ”Bu sayfadaki resimlerde, metninizin konusunu yansıtan alt özellikleri yoktur” şeklinde hata alanlar için işte çözüm yolu.

Bu hatayı alıyorsanız Yoast Seo eklentisini kullanıyorsunuz demektir. Bildiğiniz gibi WordPress kullanıcıları siteleri için birçok eklenti kullanmaktadır. İşte bu eklentiler zaman zaman güncelleme gerektiği için bazı sorunları da beraberinde getirmektedir.

Yoast Seo eklentisi ya da bir başka eklenti de kullansanız web sitenizin Seo açısından bu alanlarını düzenli bir şekilde doldurmalısınız.

İşte bu Yoast Seo eklentisinin son güncellemesi sonrasında bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu çözmek içinde aşağıdaki adımları uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: H Etiketi Nedir? H1,H2,H3,H4 H5,H6 Etiketlerinin Kullanımı?

Tavsiye Yazı: Yoast SEO Eklentisi Kullanımı Yazı ve Makale Yazımı?

İşte şimdi WordPress Yoast Seo resim alt özelliği problemi neden kaynaklanıyor ve çözümü nasıldır işte cevabı:

WordPress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası ve İşte Çözümü?

WordPress yazı alanında yazılarınıza eklediğiniz resimleri eklerken başlık, altyazı, alternatif metin ve tanım alanlarını uygun bir şekilde doldurmalısınız.

Bu 4 alanı doldurmanız şart değildir. Ama başlık ve alternatif metin kutularını doldurmalısınız. Başlık ve alternatif metin kutularına aynı anahtar kelimeleri yazmamalısınız.

Bu alanları yazınızın anahtar kelimesi ile ilgili eş anlamalı kelimelerle uygun bir şekilde yazmalısınız. Aksi takdirde aşağıdaki hataları alırsınız. Bu hataları almamanız için yapmanız gerekenler;

1 – Başlık kutusu sadece anahtar kelimeyi içermelidir.

2 – Alternatif metin kutusuna anahtar kelimenizin eş anlamlı olanlarını ya da yazınızın içeriğini anlatan kelimeleri içermesi gerekmektedir.

İşte bu iki seçeneği doğru şekilde yazmazsanız hatanız devam edecektir. Bu yüzden web sitenizin Seo açısından özenerek doğru kelimeleri yazmaya önem vermelisiniz.

Örnek:

Resim Başlık: Resim alt özelliği

Resim Alternatif metin: WordPress yazı içi resim başlığı

Wordpress Yoast Seo Resim Alt Özelliği Hatası çözümü

 

Hata 1: Resim alt özellikleri : Bu sayfadaki 10 resimden 10 tanesinde, anahtar kelime veya eşanlamlı kelimelerinizle alt özellikler bulunur. Bu biraz fazla. Yalnızca görüntüye tam olarak uyduğunda anahtar kelimeyi veya eş anlamlılarını ekleyin .

Image alt attributes: Out of 10 images on this page, 10 have alt attributes with words from your keyphrase or synonyms. That’s a bit much. Only include the keyphrase or its synonyms when it really fits the image.
Hata 2: Resim alt özellikleri : Bu sayfadaki resimlerde, metninizin konusunu yansıtan alt özellikleri yoktur. Anahtar kelimenizi veya eş anlamlılarınızı alakalı resimlerin alt etiketlerine ekleyin !

Image alt attributes: Images on this page do not have alt attributes that reflect the topic of your text. Add your keyphrase or synonyms to the alt tags of relevant images!

wpwebblogger
wpwebblogger
Wordpress, Blogger ve Seo konuları hakkında özgün ve kaliteli içerikler sunmaya çalışan, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren bir blogger. Tüm içerikler kişisel ve tamamen bilgi amaçlıdır.

Yorum Yazarak Katkı Sunabilirsiniz???

tr Turkish
X
%d blogcu bunu beğendi: